O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.      Za tydzień odbędzie się XVIII Dzień Papieski. Ofiarami do puszek będzie można wesprzeć uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach  Dzieła Nowego Tysiąclecia – żywego pomnika pontyfikatu św. Jana Pawła II.

 

2.      Nasza parafia po raz pierwszy,  organizuje „Rodzinny Turniej w tenisa stołowego”, który odbędzie się w niedzielę 14 października o godz. 14:00 na hali sportowej w Drezdenku. Serdecznie zapraszamy całe rodziny oraz dzieci do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy na turniej odbędą się dziś przy wejściu do kościoła, pod wierzą, po Mszy św. o godz. 11:30. Więcej informacji u ks. Adama i na plakatach.

 

3.      Dziś w kościele filialnym pw. Matki Bożej Różańcowej Uroczystość Odpustowa połączona z dożynkami parafialnymi, które poprowadzi ks. rodak Kamil Obała. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 13.00. Przed Mszą św. - o godz. 12.30 - Różaniec w intencji Żywego Różańca w naszej parafii, po Mszy św. procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Po mszy św. odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych oraz słodki poczęstunek. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont i konserwacje dachu na kościele MBR.

4.      Rekolekcje dla Żywego Różańca rozpoczną się w niedzielę 14 października mszą                                           św. o godz. 10:00 i potrwają do wtorku 16.10.  

5.      Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30.

6.      W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne są wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

7.      Tegoroczny marsz i bal wszystkich świętych odbędzie się w niedzielę 28 października od godz. 15:00. W programie konkurs na najpiękniejsze stroje świętych oraz inne niespodzianki. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

8.      Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

9.      W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Janina Ozga, Alinę Uszakiewicz, Stanisław Chmielecki, Walter Jeworutzkiego Wieczny odpoczynek …

 

Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu łask Bożych na nowy tydzień.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo