O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.    W poniedziałek - 1 października rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30. Wszystkie dzieci i rodziców zachęcamy do udziały w konkursie na ręcznie robiony różaniec. Pracę można przynosić przez cały październik do zakrystii i ks. Adama.

 

2.    Dzisiaj po mszy św. o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 SP 1 i SP 2. Osoby pragnąc przystąpić do sakramentu bierzmowania, które uczą się poza Drezdenkiem proszone są o kontakt z ks. Łukaszem do końca miesiąca. 

 

3.    Za tydzień, w niedziele 7 października w kościele filialnym pw. Matki Bożej Różańcowej Uroczystość Odpustowa połączona z dożynkami parafialnymi, które poprowadzi ks. rodak Kamil Obała. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 13.00. Przed Mszą św. - o godz. 12.30 - Różaniec w intencji Żywego Różańca w naszej parafii, po Mszy św. procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła. Po mszy św. odbędzie się prezentacja wieńców dożynkowych oraz słodki poczęstunek. Zebrane ofiary będą przeznaczone na remont i konserwacje dachu na kościele MBR.  Bardzo prosimy parafian  o pomoc w jego przygotowaniu. W związku z odpustem w Kościele MBR nie będzie Mszy Świętej                       o godz. 7.00.

4.    Rekolekcje dla Żywego Różańca rozpoczną się w niedzielę 14 października mszą  św. o godz. 10:00 i potrwają do wtorku 16.10.  

 

5.    W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. w piątek od godz. 8.00.  W I piątek miesiąca – Spowiedź wraz z nabożeństwem różańcowym dla dzieci o godz. 16.30.

 

6.    Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w sobotę 20 października o godz. 10:00 w salkach parafialnych. W tym roku próby dziecięcej scholii „Śpiewające Anioły” będą się odbywać w każdą niedzielę o godz. 10:00 w salkach parafialnych. Zachęcamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewem wielbić Boga do włączenia się w naszą grupę parafialną.  

 

7.    W kancelarii parafialnej będą przyjmowane wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne będą wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

 

8.    Konferencja przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Najbliższa w sobotę 6 października o godz. 17:00 w salkach przy plebani.

 

9.    Nasza parafia po raz pierwszy,  organizuje „Rodzinny Turniej w tenisa stołowego”, który odbędzie się w niedzielę 14 października o godz. 14:00. Serdecznie zapraszamy całe rodziny oraz dzieci do udziału w tym wydarzeniu. Zapisy na turniej odbędą się przed kościołem w niedzielę 7.10 po Mszy św. o godz. 11:30. Więcej informacji u ks. Adama i na plakatach.

 

10.              Tegoroczny marsz i bal wszystkich świętych odbędzie się w niedzielę 28 października  od godz. 15:00. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

 

1.    Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

 

2.    W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: +Aleksandrę Wolowacz, Bronisław Kuźba, Marlenę Bartkowiak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

11.              Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu łask Bożych na nowy tydzień.       

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo