O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.      Dzisiaj po Mszach św. – zbiórka ofiar do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-teologiczny                    w Zielonej Górze.

2.      W poniedziałek 17 września przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę. W naszych modlitwach zawierzamy w sposób szczególny żyjących i zmarłych Sybiraków. Rozpoczynają się też Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

3.      W najbliższą środę Msza św. o godz. 18:00 w intencji parafian pielgrzymujących na uroczystości odpustowe do Gietrzwałdu.

4.      Pragniemy poinformować, że sakrament chrztu świętego jest udzielany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. o godz. 11.30, w innych przypadkach - w soboty po Mszy św. o godz.18.00 i niedziele po Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o kontakt z ks. Adamem Wójcickim - odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu chrztu św. w parafii. Prosimy też o zgłaszanie dzieci co najmniej na trzy tygodnie przed planowanym chrztem. Konferencje przed chrztem będą się odbywać w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 w sali parafialnej. Uczestnictwo w konferencji jest obowiązkowe dla wszystkich rodziców i chrzestnych, którzy pierwszy raz uczestniczą w sakramencie chrztu świętego.

5.      Dnia 6 października organizowany jest wyjazd na Czuwanie Fatimskie do Rokitna. Wyjazd w sobotę o godz. 16:30 sprzed plebanii. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.

6.      Z okazji 100 lecia Niepodległości serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do udziału w konkursie fotograficzno – plastycznym pt. "Moja mała ojczyzna". Zdjęcia ukazujące "moją małą ojczyznę" lub prace plastyczne należy przynieść do końca września. Na zwycięzców czekają nagrody. Szczegóły konkursu u ks. Adama i na plakacie w gablocie przed kościołem.

7.      Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

8.      W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Marię Czyczyro, Krzysztofa Gągoł, Czesławę Piotrowską. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz wielu łask Bożych    na nowy tydzień i opieki Matki Najświętszej.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo