O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

 

1. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 11.30, poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji obchodzonego w środę wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych (Prośba do wszystkich kierowców, którzy chcą skorzystać z tego poświęcenia, aby ustawili pojazdy wzdłuż ulic: Pomorskiej, Szkolnej i Placu Kościelnego). Poświęcenie samochodów również w środę 25 lipca po mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Podczas poświęcenia zbierane będą ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.

 

2. W piątek 27 lipca wyruszy autokarowa pielgrzymka Apostolatu Maryjnego do Częstochowy, Krynicy Górskiej i Czernej. Wyjazd o godz. 7:00 przy plebanii. Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego 27 lipca o godz. 18:00.

 

3. Sierpień to czas pielgrzymek pieszych na Jasną Górę. W środę 1 sierpnia, będziemy gościli w naszej parafii PIELGRZYMÓW ZE SZCZECINA. Podobnie jak w ubiegłym roku, przybędą oni do nas ok. godz. 19.00. Prosimy o otwartość serca i domów dla pielgrzymów. Zwracamy się z prośbą o wsparcie szczególnie dla tych pielgrzymów, którzy ewentualnie będą spali na sali gimnastycznej w SP nr 1, o przygotowanie kanapek, herbaty. Panie Pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego przy plebanii.

 

4. Dnia 4 sierpnia organizowany jest wyjazd na Czuwanie Fatimskie do Rokitna. Wyjazd o godz. 16:30 sprzed plebanii. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - do nabycia są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny.

 

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii w ubiegłym tygodniu.

 

7. Z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: +Elżbietę Malewicz, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Macieja Głębockiego, Mariana Czernickiego, Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek

 

Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy miłej niedzieli przeżytej w gronie rodzinnym oraz Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo