O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

 

1 maja – we wtorek – rozpoczyna się nabożeństwo majowe w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
3 maja - w czwartek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Zapraszamy na Mszę św. w int. Ojczyzny o godz. 10.00.
4 maja - w piątek – wsp. Św. Floriana – patrona strażaków.
5 maja – w sobotę – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, naszego współbrata, kanonika regularnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanię ku jego czci oraz uroczyste błogosławieństwo z ucałowaniem relikwii Świętego.


Także w sobotę - 5 maja – organizowany jest wyjazd na CZUWANIE FATIMSKIE do Rokitna - o godz. 16.30 sprzed plebanii. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz. (tel. 693 800 263)
W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 7.00 – w kościele Matki Bożej Różańcowej.
W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek od godz. 8.00. Z racji I-go piątku dzieci zapraszamy na Mszę św. i spowiedź o godz. 18.00.
U ks. Łukasza Murańskiego można zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Do połowy maja chcemy stworzyć listę pielgrzymów, dlatego zdecydowane osoby prosimy o kontakt.
Fundacja TULIANO prowadzi akcję „Różaniec dla więźnia” i zwraca się z apelem do parafian, o włączenie się w dzieło zbierania uszkodzonych różańców, które często pozostają gdzieś w naszych szufladach lub pozostawione w kościołach i kaplicach. Celem fundacji jest udzielenie pomocy duchowej i materialnej więźniom i ich rodzinom w procesie resocjalizacji oraz nawrócenia religijnego. W przedsionku kościoła jest wystawiony pojemnik na uszkodzone różańce.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Jest też do nabycia czasopismo redagowane przez naszych kleryków: Cor Unuum.
Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii.

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo