O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E
II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiarami do puszek wspieramy działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.


Od najbliższej środy do końca czerwca zapraszamy na środowe adoracje po Mszy o godzinie 18.00
Jutro 9 kwietnia Zwiastowanie Pańskie – uroczystość – Dzień Świętości Życia.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczne przygotowanie Niedzieli Palmowej dla dzieci oraz II edycji gry terenowej "W poszukiwaniu Zmartwychwstałego". Dziękujemy dyrekcji i klasie 3c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, Szkolnemu Kołu Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 w Drezdenku wraz z opiekunem Panem Zbigniewem Pierogiem, Urzędowi Miejskiemu w Drezdenku wraz z Panem Burmistrzem oraz wszystkim dorosłym, którzy przyczynili się do przygotowania dekoracji oraz inscenizacji.
Spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych odbędzie się w niedzielę 15 kwietnia po mszy św. o godz. 11:30. Podczas spotkania odbędzie się także pierwsza próba śpiewu.
W dniach od 19 do 21 kwietnia na plebanii zostanie przeprowadzony egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gim. Warunkiem pozytywnego zdania egzaminu jest wysoka frekwencja na niedzielnych mszach św., spotkaniach z animatorami oraz ogólna wiedza na temat sakramentu bierzmowania. Kandydaci przychodzą ma egzamin z indeksami oraz uzupełnionymi formularzami, które są dostępne u animatorów. Osoby, które przyjęły chrzest w innej parafii przynoszą świadectwo chrztu. Kandydaci do bierzmowania z poszczególnych klas przychodzą w konkretnym dniu na wyznaczoną godzinę. Szczegółowe informacje u swoich animatorów.
Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Izraela i Jordanii w dniach 9-17 listopada 2018r. Prócz najważniejszych miejsc związanych z życiem i działalnością Jezusa w planie pielgrzymki jest także pobyt w Jordanii, wizyta w Petrze i ma górze Nebo. Koszt pielgrzymki to 1600zł i 900$ czyli około 5 tyś zł. Szczegółowy plan pielgrzymki można zabrać z ołtarza Matki Bożej. Zapisy u ks. Łukasza Murańskiego.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Serdecznie zachęcamy do zakupu ciast u naszych sióstr kanoniczek.
Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Aurelia Jankowska, Dobiesław Kaczmarek, Jerzy Kasper. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… .

Doświadczając Bożego Miłosierdzia na co dzień, nieśmy to miłosierdzie dla wszystkich, których spotkamy na naszej drodze, a Bóg Miłosierny niech nam błogosławi w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo