O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E

Naszym Parafianom i Gościom składamy z głębi serca płynące życzenia radości, pokoju. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi Wam na każdy dzień, niech zmartwychwstaje w Waszych sercach i przemienia Wasze życie na lepsze. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane na adres parafii i domu zakonnego Kanoników Regularnych Laterańskich.
Dziękujemy za wszelką pamięć, modlitwę i życzliwość oraz tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego: ministrantom i lektorom; Panu Bronisławowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Grupom parafialnym: Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Paradyża, grupie modlitewnej EFFATHA, wspólnocie małżeńskiej „Domowy Kościół”; oazie młodzieżowej, Panom Organistom Witoldowi i Leszkowi, Siostrom Kanoniczkom. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Przedstawicielom władz samorządowych, Cechowi Rzemiosł Różnych, przedstawicielom grup zawodowych i stanowych niosącym krzyż; Strażakom oraz Harcerzom za honorową wartę przy krzyżu i przy Grobie Pańskim. Policjantom za zabezpieczenie trasy procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy trwali na Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim (szczególnie w godzinach nocnych) – „Bóg zapłać”.


Zapraszamy na Rezurekcję na godz. 6.00. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz godz. 7.00.
Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca tradycyjnie jest przeznaczona na KUL i Instytut Flozoficzno - Teoologiczny w Zielonej Górze.
6 kwietnia - w piątek - z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.
8 kwietnia - w II NIEDZIELĘ WIELKANOCY przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Trwamy w duchowym przygotowaniu do tej Uroczystości odprawiając Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 - w godzinie Miłosierdzia – na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego – prosimy jeszcze raz o wsparcie na ogrzewanie naszego kościoła - taca przeznaczona będzie na ten cel.
Zapraszamy do nabywania i lektury świątecznych wydań prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W Niedzieli – zachęcamy do przeczytania obszernej rozmowy z ks. Jerzym Hajdugą. W II Dzień Świąt - w poniedziałek – między mszami do południa Ks. Jerzy będzie podpisywał swoją nową książkę. Będzie to również okazja do spotkania z autorem.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nas wszystkich pokojem i swoim błogosławieństwem.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo