O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela Palmowa- 25.03.2018

Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św. Po mszy św. godz. 18.00 spotkanie z animatorami, którzy przygotowują uczniów klas 3 gim. do bierzmowania. U animatorów kandydaci do bierzmowania mogą odebrać formularze, z którymi będą przychodzić na egzamin. Więcej informacji można uzyskać u swojego animatora.


REKOLEKCJE dla dzieci szkoły podstawowej: od WIELKIEGO PONIEDZIAŁKU – do WIELKIEJ ŚRODY – szczegółowy plan w gablocie przed kościołem.
W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko we wtorek, nie ma też całodziennej adoracji.
Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Niech będzie to czas wyrazu naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.
LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU, PIĄTKU I SOBOTY ROZPOCZNIE SIĘ o godz. 18.00. Szczegółowy program Adoracji Najśw. Sakramentu znajduje się w gablocie.
WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu szczególnie prosimy o modlitwę za kapłanów. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej.
WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się Mszy św., obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Tego dnia rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00, spowiedź od godz. 9.00 do godz. 12.00. Zapraszamy też do udziału w Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się po zakończonej liturgii ok. godz. 19.30 i przejdzie ulicami naszego miasta (ul. Kościelna, Kościuszki – deptak, Stary Rynek i ul. Szkolną). Prosimy naszych Strażaków i Harcerzy o pomoc utrzymaniu porządku.
WIELKA SOBOTA – Uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego połączona z poświęceniem ognia, paschału oraz wody chrzcielnej. W tym dniu odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Na liturgię przynosimy ze sobą świece z okapnikami.
Dyżur w konfesjonale w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do godz. 12.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 – 16.00; w Osowie – tradycyjnie o godz. 12.00. Przychodząc na poświęcenie pokarmów do kościoła nie zapominajmy o tym, że trwa Adoracja Najśw. Sakramentu.
W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o uświetnienie procesji przez niesienie pocztów sztandarowych i feretronów.
Młodzież z gimnazjalnego koła Caritas po każdej mszy św. rozprowadza dziś przed kościołem paschaliki – świece wielkanocne w cenie 15 zł. Zachęcamy do ich nabywania. Niech światło Chrystusa Zmartwychwstałego zaświeci przy naszych wielkanocnych stołach lub na grobach naszych bliskich – dochód ze świec jest przeznaczony na Caritas naszej diecezji. Na ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona taca z ofiarami na kwiaty do Bożego Grobu.
Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii oraz dla O. Grzegorza rekolekcjonisty.
W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Stanisława Dragon. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek… .
Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy pogłębienia i umocnienia wiary wypływającego z przeżywania Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo