O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Rozpoczęliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Grzegorz Mazur OP, dominikanin z klasztoru poznańskiego. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św.; w poniedziałek i wtorek - Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00. W dni rekolekcyjne: poniedziałek i wtorek - nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek od godz. 9.30 i 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnie dni przed Wielkanocą, chciejmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji, zachęćmy także naszych bliskich. Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży:
Wielki Poniedziałek - godz. 8.30 – Młodzież Gimnazjum + 7 klasy – spotkanie rekolekcyjne
- godz. 10.00 – SP1 i SP2 – klasy 1 – 4
- godz. 11.30 – SP1 i SP2 – klasy 5 – 6
Wielki Wtorek - godz. 8.30 – Młodzież, Gimnazjum + 7 klasy – spotkanie rekolekcyjne
- godz. 10.00 – SP1 i SP2 – klasy 1 – 4
- godz. 11.30 – SP1 i SP2 – klasy 5 – 6
Wielka Środa - godz. 8.30 – Msza -Młodzież i Gimnazjum + 7 klasy (spowiedź)
- godz. 10.00 – Msza św. – SP1 i SP2 – klasy 1 – 6 (spowiedź)

2. 23 marca – w piątek - odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną - od godz. 8:00 i 15:00. Prosimy o zapisywanie chorych, którzy nie są wpisani na pierwsze piątki, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
3. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:30. Rozpoczęcie przed kościołem. Na tej Mszy św. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm w kategoriach największej i najpiękniejszej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego ze świętami wielkanocnymi. Po południu na godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w drugiej edycji gry terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Zespół złożony z maksymalnie 10 osób, z jednym dorosłym opiekunem odnajduje ukryte i zaszyfrowane zagadki, związanych ze świętami Wielkanocnymi, które zlokalizowane będą po całym mieście. Trwa ona 2 godziny. Prosimy o zapisywanie się w dniu zabawy od godz. 14:30. O godzinie 15:00 oficjalnie rozpoczęcie. Zapisy i start przed plebanią.


4. 24 marca – w sobotę o godz. 16:00, spod plebani wyjazd do Poznania na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby wyjeżdżające prosimy o uregulowanie należności i podanie nr pesel. Zapisy i szczegóły u ks. Adam.
5. W przedsionkach kościoła ministranci rozprowadzają czasopisma: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do nabywania i lektury. W zakrystii są też paschaliki wielkanocne.
6. Składamy podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
7. Przymiarka i odbiór zamówionych alb komunijnych odbędzie się w sobotę 24 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku, sala nr 1: godz. 17:00 – chłopcy, godz. 17:30 – dziewczynki.
8. W następną niedzielę 25.03 po Mszy św. o godz. 18:00 w salkach parafialnych odbędzie się spotkanie animatorów przygotowujących kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum.
9. Zmiana tajemnic różańca w poniedziałek 2.04 po Mszy św. o godz. 10:00.
10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych da nam wszystkim łaskę otwarcia się na Słowo Boże i uzdolni do przemiany życia na lepsze. KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo