O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Zapraszamy na: NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI o godz. 17.00. DROGA KRZYŻOWA: w piątki - o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich. We wtorek 13 marca przypada V rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszych modlitwach. W sobotę 17 marca Inauguracja Synodu Diecezji Zielonogórsko Gorzowskiej.
2. W przyszłą niedzielę – 18 marca, rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi O. Grzegorz Mazur OP - dominikanin z Poznania. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek i wtorek - Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i o godz. 18.00.
3. Informujemy, że w niedzielę rekolekcyjną, nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Świętych. Zechciejmy wsłuchać się w Słowo Boże i pierwszy dzień naszych rekolekcji potraktować, jako swoiste wewnętrzne przygotowanie do dojrzałego i poważnego potraktowania sakramentu pojednania.


4. SPOWIEDŹ ŚW. REKOLEKCYJNA w przyszły poniedziałek i wtorek (19 i 20.03 ) od godz. 9.30 i od godz. 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.
5. Do nabycia są paschaliki wielkanocne – w ramach wielkanocnej Akcji Caritas. Symboliczny paschalik obecny w naszym domu ma przypominać o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu, którego światło oświeca drogę naszego życia, a także wzywa do pełnienia uczynków miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa. Paschaliki w cenie 15 zł. możemy nabyć w zakrystii.
6. W najbliższą sobotę 17 marca, w godzinach 15:00 do 17:30 w kościele św. Józefa przy ul. Brackiej w Gorzowie odbędzie się dzień skupienia dla małżeństw. W programie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Eucharystia oraz konferencja
7. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej zaprasza na koncert w sobotę 17.03 o godz. 17:00 w CPK.
8. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie wielkanocnym. Termin zgłaszania prac upływa w przyszłą niedzielę. W niedzielę palmową odbędzie się konkurs palm. Przygotowane, własnoręcznie zrobione palmy przynosimy na mszę św. o godz. 11:30.
9. W Niedzielę Palmową - o godz. 15:00 - nasza parafia organizuje po raz drugi WIELKANOCNĄ GRĘ TERENOWĄ ulicami Drezdenka pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Już dzisiaj zachęcamy do udziału całe rodziny, dzieci i młodzież. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.
10. 24 marca - organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i szczegóły u ks. Adam.
11. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Leonard Lipnicki, Regina Michałowska, Fryda Preis . Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w rozpoczętym tygodniu i umacnia w postanowieniach wielkopostnych.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo