O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin – prosząc Boga o świętość życia. Msza św. na zakończenie starego roku o godz. 17.00.
2. Jutro 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki - Nowy Rok 2018 i 51 Światowy Dzień Modlitwy o pokój na świecie. To także dzień imienin naszego współbrata Ks. Mieczysława Madeja. Msza św. w jego intencji o godz. 11.30.
3. 1 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano, pozostałe msze jak w każdą niedzielę.


4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy w I piątek od godz. 8.00.
5. W sobotę 6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Święto obowiązkowe - Msze św. jak w każdą niedzielę z błogosławieństwem kredy i kadzidła. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na cele misyjne. Po Mszy św. o godz. 11.30 - spod plebani wyruszy orszak ulicami miasta Orszak Trzech Króli. Uczestnicy otrzymają śpiewniki i korony. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Orszaku Trzech Króli, z których dochód przeznaczony jest na organizację orszaków w całej Polsce oraz działalność charytatywną i kulturalną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. KOLĘDĘ czyli WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ w naszej parafii rozpoczniemy:
we wtorek 2 stycznia – Aleja Piastów, Chełm Drezdenecki, Kasztelańska Plac Wolności Zamkowa – od godz. 15.30
w środę 3 stycznia - Niepodległości Zaułek Poniatowskiego – od godz. 15.30
w czwartek 4 stycznia – Chrobrego Plac Wileński Żeromskiego Nowogrodzka Lwowska – od godz. 15.30
w piątek 5 stycznia – Warszawska Stary Rynek Strażacka Marszałkowska Młyńska - od godz. 15.30
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Jana Lubik i + Wiesławę Koza. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej ostatniej niedzieli w tym roku.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo