O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

1.    Dziś 4 Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej: odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia spowiedź na Mszach św. do południa. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30 – kościół będzie zamknięty, aby móc przygotować go do świąt. Tradycyjna pasterka o północy. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Taca z pasterki tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. bpa Wilhelma Pluty.
2.    Dziś swoje imieniny obchodzi Ks. Adam Wójcicki CRL – Msza św. w jego intencji o godz. 11.30.
3.    W poniedziałek - 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem godz. 7.00.

4.    We wtorek – 26 grudnia – święto św. Szczepana – drugi dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego. Taca przeznaczona na KUL i Instytut Flozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.
5.    W przyszłą niedzielę – 31 grudnia – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin – prosząc Boga o świętość życia.
6.    Msza św. na zakończenie starego roku w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
7.    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania II edycji „Spotkania ze św. Mikołajem”. Dziękujemy również za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła.
8.    W nadchodzącym tygodniu dzieci ze scholii wraz z Ks. Adamem będą kolędować w naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie małych kolędników jeżeli zapukają do Waszych drzwi.
9.    W zakrystii i w sklepie u sióstr są do nabycia jeszcze opłatki i świece wigilijne oraz świąteczna prasa katolicka.
10.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Romana Jurczyńskiego, + Kazimierza Kuriata, + Tadeusza Lisowskiego i + Stanisławę Sobieraj. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz głębokich przeżyć duchowych przy wigilijnym stole.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo