O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś 3 Niedziela Adwentu. W naszej parafii przeżywamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi O. Paweł Zybura OP – z poznańskiego klasztoru OO. Dominikanów.
Msze św. z rozważaniami adwentowymi w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. – posługą w konfesjonale będą również służyli księża z dekanatu.
We wtorek na zakończenie rekolekcji – taca przeznaczona będzie na potrzeby poznańskiego klasztoru OO. Dominikanów.

2. Spowiedź św. w tygodniu na wszystkich Mszach św. rano o godz. 7.00 i wieczorem od 17.30.

3. W piątek - 22 grudnia ostatnia - Msza św. roratnia o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę 24 grudnia Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej: odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólne dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce zachęca się do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Tego dnia spowiedź na Mszach św. do południa. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30 – kościół będzie zamknięty, aby móc przygotować go do świąt. Jednocześnie przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Tradycyjna pasterka o północy jest już Mszą św. z Uroczystości Narodzenia Pańskiego – czyli z 25 grudnia. Porządek Mszy św. w Boże Narodzenie, jak w każdą niedzielę, z wyjątkiem godz. 7.00

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą: we wtorek – 19 grudnia - Ks. Proboszcz Dariusz Kaczyński i 24 grudnia - Ks. Adam Wójcicki. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy - 19 grudnia na 18.00 i 24 grudnia – na godz. 11.30.

6. W sklepie u sióstr jest do nabycia prasa katolicka, opłatki i świece wigilijne oraz kalendarze na nowy rok 2018.

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz głębokich przeżyć duchowych w czasie rekolekcji adwentowych.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo