O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
1. Dzisiaj naszą modlitwą oraz ofiarami do puszek w całej Polsce wspieramy Kościół katolicki na Wschodzie. Za złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy. Zbiórkę prowadzi młodzież ze szkolnego koła CARITAS. Dziś Spotkanie Domowego Kościoła – dziś o 14.30.
2. MSZE RORATNIE ku czci Najświętszej Maryi Panny - codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a dzieci w poniedziałek i piątek na godz. 16.30.
3. Trwa Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Zbieramy słodycze i zabawki, które wręczymy dzieciom podczas spotkania ze św. Mikołajem, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 17 grudnia - na Mszy św. o godz. 11:30.


4. Spotkanie opłatkowe Effathy – w najbliższą środę po adoracji w sali parafialnej.

5. REKOLEKCJE ADWENTOWE – od przyszłej niedzieli – 17 - 19 grudnia. W poniedziałek i wtorek okazja do spowiedzi od 9.30 i 17.30. Rekolekcje poprowadzi O. Piotr Zybura OP – dominikanin z Poznania. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. w czasie rekolekcji i nie odkładanie jej na ostatnią chwilę. W tym roku wigilia przypada w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, gdyż o tej godzinie wszyscy zasiądziemy do stołu wigilijnego w naszych domach. W ostatnim tygodniu przed świętami, księża będą spowiadać również w parafiach dekanatu tj. w Starym Kurowie, Trzebiczu, Nowym Drezdenku, Niegosławiu i Rąpinie.

6. W środę 20 grudnia odwiedzimy chorych z przedświąteczną spowiedzią św.: od godz. 8:00 i od godz. 15:00. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

7. Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej „SAUERIANUM” zaprasza na Koncert pt. „Brat naszego Boga” – z okazji 100 rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku – w sobotę 16 grudnia – na godz. 18.30. (pod Patronatem honorowym ks. bpa Tadeusza Lityńskiego i Miasta Drezdenka).

8. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii oraz ofiary składane za opłatki na stół wigilijny roznoszone w naszej parafii przez Br. Andrzeja.
9. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Marię Winkszno, Czesława Szawerdo, Marię Kusiak i Jacka Sapór. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławionych owoców pogłębienia wiary, nadziei i miłości.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo