O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E


1.    I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Kościoła. Hasłem tego roku są słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Niech będzie dla nas czas do refleksji nad sakramentem bierzmowania i jego owocami, czas odkrywania Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.
2.    Dzisiejsza Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne MSZE RORATNIE ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a dzieci w poniedziałek i piątek na godz. 16.30.
4 grudnia – w poniedziałek – wsp. św. Barbary – patronki górników,
7 grudnia – w czwartek - Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 17:00 przed Najświętszym Sakramentem, by dziękować Bogu za powołanych i prosić o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
8 grudnia – w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,
10 grudnia - w niedzielę  - ofiarami do puszek wspierać będziemy Kościół katolicki na Wschodzie.
3.    Jak co roku Diecezjalna Caritas rozprowadza świece w ramach – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - do nabycia w zakrystii oraz księgarni - cena 6 zł. Oczywiście nie ogranicza to naszej hojności we wsparciu potrzebujących dzieci.


4.    Zachęcamy po każdej Mszy św. do nabywania - ręcznie robionych ozdób świątecznych, z których dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii,
5.    Trwa Akcja "I Ty możesz zostać św. Mikołajem ". Zbieramy słodycze i zabawki, które wręczymy dzieciom podczas  spotkania ze św. Mikołajem w niedzielę 17 grudnia. Dary serca można przynosić do przygotowanego pudełka w kościele i zakrystii.
6.    SPOTKANIE WIGILIJNE dla Żywego Różańca oraz Apostolatu Maryjnego odbędzie się za tydzień, w sobotę 9 grudnia o godz. 11:00, a dla dzieci należących do grup parafialnych o godz. 15:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Drezdenku.
7.    W księgarni u sióstr jest do nabycia: prasa katolicka do lektury której zachęcamy, lampiony roratnie dla dzieci, kalendarze katolickie na rok 2018, kartki świąteczne itp.
8.    Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej „SAUERIANUM” zaprasza na Koncert pt. „Brat naszego Boga” – z okazji 100 rocznicy śmierci Adama Chmielowskiego do Centrum Promocji Kultury w Drezdenku – w sobotę 16 grudnia – na godz. 18.30. (pod Patronatem honorowym ks. bpa Tadeusza Lityńskiego i Miasta Drezdenka).
9.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii, za ofiary składane z okazji „wypominek rocznych” oraz za opłatki na stół wigilijny roznoszone w naszej parafii przez Br. Andrzeja.

Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławionych owoców pogłębienia wiary, nadziei i miłości.          
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo