O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1.    Dzisiejsza Uroczystość, stanowi zwieńczenie roku liturgicznego, w którym przeżywamy całe misterium zbawcze. Uwielbiamy Pana Boga i dziękujemy Mu za dzieło stworzenia i odkupienia, za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie.
2.    Dzisiaj również przypada święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.
Taca przeznaczona jest na seminarium, a po każdej Mszy św. - KIERMASZ - ręcznie robionych ozdób świątecznych, z których dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii, a Siostry Kanoniczki upiekły ciasta – ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na dom sióstr.
3.    30 listopada – w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.


4.    W tym tygodniu - I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek od godz. 8.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia - o godz. 15:00 w kościele, a o godz. 16.30 - Msza św. dla dzieci i okazja do spowiedzi.
5.    Za tydzień - I niedziela Adwentu - rozpoczniemy następny rok liturgiczny Kościoła. Hasłem tego roku będą słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Będzie on zachętą do refleksji nad sakramentem bierzmowania i jego owocami. Będzie czasem odkrywania Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.
6.    Od przyszłej niedzieli o godz. 8.10 rozpoczniemy modlitwy za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach składanych na cały rok. W ostatni piątek każdego miesiąca - Msza św. o godz. 18.00 za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
7.    Jak co roku Diecezjalna Caritas rozprowadza świece w ramach – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - do nabycia w zakrystii oraz księgarni.
8.    Rozpoczynamy Akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy zbierać słodycze, maskotki, zabawki, które wręczymy dzieciom podczas  spotkania ze św. Mikołajem w niedzielę 17 grudnia. Dary serca można składać do pudełka ustawionego w kościele, a także do ks. Adama. Więcej informacji na plakatach.
9.    W poprzednią niedzielę,  odbyła się Cecyliada dla najmłodszych. W naszej parafii gościliśmy ponad 130 dzieci tworzących schole parafialne. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne chwalenie Boga śpiewem. Dziękujemy również naszym Paniom: Marzenie i Sarze za serce wkładane w prowadzenie naszej scholi "Śpiewające Anioły".
10.    Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii, za ofiary składane z okazji „wypominek” oraz za opłatki na stół wigilijny roznoszone w naszej parafii przez Br. Andrzeja.
11.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Edwarda Frąszczak i + Andrzeja Pawlaczyka. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej z Bogiem przeżytej niedzieli oraz wielu Bożych łask w nowym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo