O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

1.    Dziś XXXIII niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła. Po raz pierwszy dziś obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież ustanawiając to święto, zaznaczył w ogłoszonym w czerwcu orędziu, że dzień ten będzie obchodzony co roku w 33 Niedzielę Zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Przesłaniem tego dnia jest hasło: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”, zaczerpnięte z 1 Listu św. Jana. To dzień, który ma uwrażliwić nas wszystkich, że obok nas są ludzie potrzebujący naszej zwykłej ludzkiej pomocy, która często niesie nadzieję i pociechę.

2.    22 listopada – w środę – św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i chórów. Na Mszy św. o godz. 18.00 – modlić się będziemy w int. naszego organisty p. Witolda Bonifaciuka.

3.    26 listopada - w przyszłą niedzielę - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, kończąca rok liturgiczny w Kościele. Taca przeznaczona będzie na WSD w Paradyżu.4.    Również w przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę  św. o godz. 11:30 z okazji  Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zachęcamy dzieci, aby przyniosły własnoręcznie przygotowane flagi z Panem Jezusem i korony, które będą naszym znakiem, że Jezus jest Królem naszego życia. Odbędzie się też KIERMASZ ręcznie robionych ozdób świątecznych, z których dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo dzieci z naszej parafii.

5.    Br. Andrzej roznosi w naszej parafii pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.

6.    Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 - wypominki za zmarłych.

7.    2 grudnia - II edycja Turnieju Mikołajkowego dla ministrantów w piłkę nożną. Zachęcamy również wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsze święta”. Szczegóły na plakatach.

8.    Msza św. z modlitwą o uzdrowienie - w piątek o godzinie 19.00

9.    W sklepiku u sióstr jest do nabycia prasa katolicka, kolorowe kalendarze na nowy rok 2018, pięknie ręcznie robione ozdoby i kartki świąteczne, lampiony adwentowe dla dzieci. Siostry będą też sprzedawać ciasto przez siebie upieczone ofiary będą przeznaczone na dom sióstr.

10.    Zostały zakończone prace konserwatorskie przy renowacji 2 okna w południowej ścianie kościoła. Pragniemy gorąco podziękować Władzom Miasta i Radzie Miejskiej za przychylność, zrozumienie i dofinansowanie tych prac. Dziękujemy wykonawcom: Pracowni Witraży Wytwarzania i Konserwacji z Janikowa k/Poznania i Firmie Państwa Antczak z Drezdenka za wszelką okazaną pomoc i użyczenie rusztowań oraz dźwigu potrzebnych do montażu witraży.

11.    Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii oraz z okazji „wypominek”.

12.    W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Franciszka Nagłowskiego, +  Jadwigę Andrzejkowicz. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek

Parafianom i Gościom życzymy spokojnej i pogodnej z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa i Bożych łask w rozpoczętym tygodniu.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo