O G Ł O S Z E N I A    P A R A F I A L N E

1.    Dzisiaj przeżywamy - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na nieustające przejawy dyskryminacji i wzrost prześladowań chrześcijan w różnych krajach oraz konkretna pomoc finansowa. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przeznacza zebrane w ten sposób środki na pomoc ludziom żyjącym w regionach objętych prześladowaniami. Codziennie wydawane są setki bezpłatnych posiłków, utrzymywane są obozy dla uchodźców, udzielana jest pomoc medyczna, prowadzone są szkoły. Ofiarami do puszek możemy dziś wesprzeć to dzieło.

2.    Br. Andrzej roznosi w naszej parafii pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
3.    Przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.30 - wypominki za zmarłych.


4.    17 listopada – w piątek – Ks. Jerzy zaprasza na „Zaduszki Poetyckie” – do Teatru Kotłownia na godz. 17.00
5.    19 listopada – w niedzielę - po Mszy św. o godz. 11:30 - zapraszamy na CECYLIADĘ dla dzieci ze schól parafialnych, a 2 grudnia na II edycję Turnieju Mikołajkowego dla ministrantów w piłkę nożną. Zachęcamy również wszystkich do udziału w konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejsze święta”. Szczegóły na plakatach.
6.    Przez miesiąc listopad w naszym kościele jest ustawiona wystawa Instytutu Pamięci Narodowej z Warszawy - poświęcona życiu i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy do zapoznania się z jej bogatą i ciekawą treścią.
7.    W sklepiku u sióstr jest do nabycia prasa katolicka oraz kolorowe kalendarze na nowy rok 2018, pięknie ręcznie robione ozdoby i kartki świąteczne.
8.    Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii oraz z okazji „wypominek”.
9.    W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Franciszka Zdanowicz, + Tadeusza Nowak, + Wandę Badora. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy spokojnej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY


Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo