O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E


1.    Dziś XXXI Niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła.
2.    Spotkanie Domowego Kościoła dziś o godz. 14:30.
3.    9 listopada - w czwartek - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, z którą nasz Zakon jest związany i od której czerpie swoją nazwę.


4.    11 listopada - w sobotę -, przypada wspomnienie św. Marcina z Tours, w naszej Ojczyźnie - Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 10.00. Na uroczystości zapraszamy poczty sztandarowe oraz wszystkich mieszkańców Drezdenka oraz gości.
5.    12 listopada - w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
6.    Przez cały listopad, w dni powszednie, o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. Wypominki roczne są przyjmowane do końca listopada.
7.    Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji i uczestnictwo w „Marszu i balu wszystkich świętych”. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, młodzieży, scholii parafialnej Śpiewajace Anioły, ministrantom, policji, PGKiE i wszystkim, którzy bezinteresownie, w cichości serca pomagali nam.
8.    Zachęcamy do nabywania cegiełek w zakrystii na renowację wieży katedry gorzowskiej.
9.    Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na pierwszą edycję Cecyliady dla dzieci ze schól parafialnych, która odbędzie się 19 listopada po Mszy św. o godz. 11:30.
10.    Zapraszamy również na II edycję Turnieju Mikołajkowego dla ministrantów w piłkę nożną, która odbędzie się w sobotę 2 grudnia. Szczegóły na plakatach.
11.    Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele jest ustawiona wystawa Instytutu Pamięci Narodowej z Warszawy - poświęcona życiu i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. Zachęcamy do zapoznania się z jej bogatą i ciekawą treścią.
12.    W sklepiku u sióstr jest do nabycia prasa katolicka oraz kolorowe kalendarze na nowy rok 2018, pięknie ręcznie robione ozdoby i kartki świąteczne.
13.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Władysław Sekita, Jan Berliński, Krystyna Prętkowska. Wieczny odpoczynek… .

Parafianom i Gościom życzymy miłego wypoczynku niedzielnego, wielu Bożych łask i błogosławieństwa na nowy tydzień.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY


Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo