O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E


1.    Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.

2.    Jutro – 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Modlić się będziemy za naszych zmarłych na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00, po których odbędzie się procesja żałobna w kościele z modlitwami za zmarłych.

3.    1 i 2 listopada - wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.Natomiast od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pobożnie nawiedzając cmentarz i ofiarując modlitwę za zmarłych.

4.    W kancelarii parafialnej i zakrystii przyjmujemy na „wypominki” miesięczne i roczne za zmarłych. Na wypominki miesięczne przyjmują także - w przedsionku kościoła i na cmentarzu, klerycy naszego zakonnego seminarium w Krakowie. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie i kształcenie naszych kleryków.

5.    Przez cały miesiąc listopad: - w dni powszednie WYPOMINKI MIESIĘCZNE o godz. 17.30.
W każdą niedzielę o godz. 8.10 - WYPOMINKI ROCZNE
W ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

6.    Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy jutro 2 listopada o godz. 17.00 przed Najśw. Sakramentem, by dziękować Bogu i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
7.    W tym tygodniu I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00, a  o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
8.    Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i kościoła oraz za ofiary składane na wypominki.

Parafianom i Gościom życzymy głębokich przeżyć duchowych przy grobach najbliższych wypływających z tajemnicy świętych obcowania. Niech dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych, abyśmy i my po trudach i radościach doczesnego życia spotkali się w wielkiej rodzinie zbawionych w niebie.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo