O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

1.    Dziś XXX Niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła i II Niedziela Synodalna oraz MARSZ I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w naszej parafii. Rozpoczęcie na Placu Kościelnym o godz. 15:00, wyruszy pochód ulicami miasta. Następnie odbędzie się bal w SP nr 1 w Drezdenku. Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tajemnicy świętych obcowania. Nie pozwólmy tego pięknego święta przykryć pogańską modą na Halloween.
2.    Również dzisiaj można pomóc choremu na raka Dominikowi Masłowskiemu. Pomóc możemy zakupując znicz cegiełkę lub składając swój datek do puszki. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Św. w jego intencji.
3.    Ks. Jerzy zaprasza dziś na premierę sztuki pt. „Pozwólmy sobie na szczerość” w Teatrze Kotłownia – o godz. 19.00 i 20.00. Więcej informacji na plakatach i w internecie.


4.    31 października – we wtorek - zakończenie NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWEGO o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek o godz. 16:30.
5.    1 listopada – w środę - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msza św. o godz. 7.00 w dużym kościele. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych. Zachęcamy do duchowego przeżycia tej Uroczystości, jak i do troski o groby naszych zmarłych. Prosimy o godne zachowanie się na cmentarzu.
6.    2 listopada - w czwartek - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Modlić się będziemy za naszych zmarłych na Mszach św. o godz. 10.00 i 18.00, połączonych z procesją żałobną w kościele z modlitwami za zmarłych.
7.    Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę, mogą 1 i 2 listopada dostąpić odpustu zupełnego za zmarłych, jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Natomiast od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pobożnie nawiedzając cmentarz i ofiarując modlitwę za zmarłych.
8.    W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Zachęcamy również do zamawiania int. mszalnych za naszych drogich zmarłych i w różnych osobistych potrzebach w listopadzie i grudniu.
9.    Na wypominki miesięczne przyjmować będą także - w przedsionku kościoła i na cmentarzu, klerycy naszego zakonnego seminarium w Krakowie. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie i kształcenie naszych kleryków.
10.    Przez cały listopad - w dni powszednie o godz. 17.30 - modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych. W każdą niedzielę o godz. 8.10 wypominki roczne, a w ostatni piątek każdego miesiąca o godz. 18.00 - Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.
11.    Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy 2 listopada o godz. 17.00 przed Najśw. Sakramentem, by dziękować Bogu i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
12.    W tym tygodniu I CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 8.00, a  o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia
13.    5 listopada - w  niedzielę - o godz. 10.00 - Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
14.    Spotkanie dla rodziców i dzieci I komunijnych odbędzie się w niedzielę 5 listopada o godz. 11:30. Bardzo prosimy rodziców o zastanowienie się do tego czasu nad tematem alb komunijnych: czy będą kupowane używane czy też nowe.
15.    Od przyszłej niedzieli – Msza św. o godz. 7.00 przez okres jesienno-zimowy będzie odprawiana w dużym kościele.
16.    Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby naszej parafii i kościoła oraz za ofiary składane na wypominki i ofiary indywidualne na siedziska do ławek.

Parafianom i Gościom życzymy głębokich przeżyć duchowych przy grobach najbliższych wypływających z tajemnicy świętych obcowania. Niech dobry Bóg nam błogosławi przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych, abyśmy i my po trudach i radościach doczesnego życia spotkali się w wielkiej rodzinie zbawionych w niebie.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo