O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E

1.    Dziś XXIX Niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła i Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Modlitw w int. misji i misjonarzy. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy.
2.    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30; dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30; dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00.
3.    27 października – w piątek o godz. 18:00 - Msza św. w intencjach Apostolatu Maryjnego, a o godz. 19.00 – Msza św. z modlitwami o uzdrowienie.


4.    28 października - w sobotę - Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia imieniny obchodzi Ks. Bp Tadeusz Lityński. W naszych osobistych intencjach, w modlitwie różańcowej zawierzajmy osobę Ks. Biskupa Panu Bogu i Matce Najświętszej wypraszając dar zdrowia, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w posłudze wiernym naszej diecezji.
5.    29 października – w przyszłą niedzielę – II Niedziela Synodalna oraz MARSZ I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH w naszej parafii. Rozpoczęcie na Placu Kościelnym o godz. 15:00, wyruszy pochód ulicami miasta. Następnie odbędzie się bal  w SP nr 1 w Drezdenku. W programie liczne atrakcje: dobra zabawa, konkursy, gry i niespodzianki. Zachęcamy wszystkich do przebierania się za postacie świętych. Odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy strój świętego.
Zbliżająca się Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tajemnicy świętych obcowania, czyli o łączności nas żyjących, z tymi, którzy już dostąpili zbawienia i mogą nam pomagać. Nie pozwólmy tego pięknego święta przykryć pogańską modą na Halloween.
6.    Również w niedzielę 29 października - Szkolne Koła Caritas połączą swoje siły, aby pomóc choremu na raka Dominikowi Masłowskiemu. Pomóc możemy zakupując znicz cegiełkę lub składając swój datek do puszki. O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Św. w jego intencji.

29 października – ostatnia Msza św. o godz. 7.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej.

6.    W kancelarii przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na stolikach pod chórem. Zachęcamy również do zamawiania int. mszalnych za naszych drogich zmarłych w listopadzie i grudniu.
7.    W dniach od 26 – 28 października odbędzie się w Drezdenku po raz drugi FESTIWAL LITERACKI „Słowa na Puszczy”, zakończony premierą sztuki pt. „Pozwólmy sobie na szczerość” w Teatrze Kotłownia – 29 października w niedzielę o godz. 19.00 i 20.00. Więcej informacji na plakatach.
8.    Burmistrz Miasta Drezdenka i ZUS - zapraszają na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 17 listopada br. w Urzędzie Miasta w związku ze zmianami rozliczeń jakie wchodzą w życie z nowym rokiem 2018. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.
9.    W sklepiku u Sióstr można nabyć prasę katolicką i kalendarze na nowy rok.
10.    Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
11.    W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Stefanię Seliga-Frąszczak i + Wandę Sikora. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu Bożych łask i świętości na nowy tydzień.                            KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo