O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E


1.    Dziś XXVIII Niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła. Ofiarami do puszek wspieramy dziś wszystkich pokrzywdzonych w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Po każdej mszy św. ofiary zbiera młodzież ze szkolnego koła Caritas działającego przy SP nr 2.
2.    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30; dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00.
3.    18 października - w środę  Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia i naszych współbraci: Ks. Łukasza Matuszczaka i Ks. Łukasza Murańskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizantów i Służby Zdrowia na godz. 18.00.


4.    Ks. Jerzy, kapelan szpitala, zaprasza w tym dniu wszystkich pracowników Służby Zdrowia na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 w ich intencji.
5.    22 października – obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną rozpoczynającą jednocześnie Tydzień Modlitw w int. misji i misjonarzy. Taca przeznaczona będzie na dzieła misyjne Kościoła.
6.    Zapraszamy serdecznie młodzież oraz wszystkich chętnych na spotkania młodzieżowej grupy modlitewnej - w piątki o godz. 19.00. Na spotkaniach grupa gromadzi się na wspólnej Eucharystii, adoruje Najświętszy Sakrament albo rozważa niedzielne Słowo Boże. Najbliższe spotkanie  połączone z rozważaniem niedzielnej liturgii słowa w piątek w sali parafialnej.
7.    W kancelarii przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne są wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych. Zachęcamy również do zamawiania int. mszalnych za naszych drogich zmarłych i w różnych osobistych potrzebach. Jest dużo wolnych intencji w październiku, listopadzie i grudniu.
8.    Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
9.    W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Halinę Kunkowską i + Annę Nowak. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu Bożych łask na nowy tydzień.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY


Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo