O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E


1.    Dziś XXVII niedziela zwykła w liturgicznym roku Kościoła i XVII Dzień Papieski. Ofiarami  do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach  Dzieła Nowego Tysiąclecia – żywego pomnika pontyfikatu św. Jana Pawła II.
2.    Po Mszy św. o godz. 11:30 - spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
3.    W kościele filialnym pw. Matki Bożej Różańcowej Uroczystość Odpustowa. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 13.00. Przed Mszą św. - o godz. 12.30 - Różaniec w intencji Żywego Różańca w naszej parafii, po Mszy św. procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła.


4.    Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30. Dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00.
5.    13 października – po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo Fatimskie – połączone z różańcem.
6.    14 października - w przyszłą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski w ramach solidarności z pokrzywdzonymi w trzęsieniu ziemi w Meksyku wspierać będziemy ich ofiarami do puszek.
7.    W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne są wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.
8.    Tegoroczny marsz i bal wszystkich świętych odbędzie się w niedzielę 29 października od godz. 15:00. W programie konkurs na najpiękniejsze stroje świętych oraz inne niespodzianki. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.
9.    Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
10.    W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Annę Wardęga, + Bogdana Grzelak, + Martę Popowicz, + Leona Roszak i + Stanisława Harmacińskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu łask Bożych na nowy tydzień.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo