O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

 

Dziś, w niedzielę - 1 października rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Różaniec codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30. Dla młodzieży w czwartek   o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą piękną modlitwę.

Również dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:00 rozpoczną się rekolekcje dla Żywego Różańca, które potrwają do wtorku włącznie. Konferencje w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału członków Żywego Różańca oraz wszystkich parafian.

W przyszłą niedzielę – 8 października w kościele filialnym pw. Matki Bożej Różańcowej Uroczystość Odpustowa. Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 13.00. Przed Mszą św. - o godz. 12.30 - zostanie odmówiony Różaniec w intencji Żywego Różańca w naszej parafii, po Mszy św. procesja wokół kościoła. W związku z odpustem w Kościele MBR nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: W poniedziałek św. Aniołów Stróżów, we środę – św. Franciszka z Asyżu, w czwartek  - św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,

W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią  św. od godz. 8.00.  W I piątek miesiąca – Spowiedź wraz z nabożeństwem różańcowym  dla dzieci o godz. 16.30.

Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w salkach parafialnych. Przypominamy również wszystkim zainteresowanym o sobotnich spotkaniach dla dzieci: 9:00 – ERM, 10:00 – schola dziecięca „Śpiewające Anioły” 11:00 Ministranci.

Przypominamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o  regularnym uczestnictwie w spotkaniach formacyjnych w grupach, Eucharystii i spowiedzi. Zapraszamy obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę dziś na godzinę 18.00. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne dla klas 1 LO, 2 i 3 gimnazjum i 7 Szkół Podstawowych. Na spotkanie zapraszamy także osoby prowadzące poszczególne grupy.

Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza wiernych do wspólnej  modlitwy 5.10 o godz. 17:00 przed Najświętszym Sakramentem by podziękować Bogu za każdego powołanego i prosić o nowe powołania.

Dnia 7 października organizowany jest wyjazd na Czuwanie nocy Fatimskiej do Rokitna – jak zawsze sprzed plebani o godz. 16:30. Zapisy u pani Mirosławy Andrzejkowicz.

W przyszłą niedzielę - 8 października, przeżywać będziemy XVII Dzień Papieski. Ofiarami  do puszek wspieramy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin w ramach  Dzieła Nowego Tysiąclecia – żywego pomnika pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z Mszą św. w przyszłą niedzielę   8 października o godz. 11:30.

W kancelarii parafialnej będą przyjmowane wypominki miesięczne i roczne za naszych zmarłych. Kartki na wypominki miesięczne będą wyłożone na stoliku przy figurze św. Antoniego. Prosimy  o czytelne wpisywanie imion i nazwisk zmarłych.

Konferencja przed chrztem w sobotę 7 października o godz. 17:00 w salkach przy plebani.

Tegoroczny marsz i bal wszystkich świętych odbędzie się w niedzielę 29 października od godz. 15:00. W programie konkurs na najpiękniejsze stroje świętych oraz moc innych niespodzianek. Już dziś serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców.

Składamy podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo