O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E 

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:  w środę św. Wincentego a Paulo, w piątek - Święto, Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę - Św. Hieronima.

2. Zapraszamy na środowe adoracje Najświętszego Sakramentu o 19.00

3. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w najbliższy piątek o godz. 19:00

4. W niedzielę - 1 października rozpoczynamy NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 16:30. Dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tą piękną modlitwę. Matka Boża w czasie swoich licznych objawień na całym świecie zachęcała do modlitwy różańcowej obiecując liczne łaski i nawrócenia dla tych, którzy będą modlić się na różańcu.

5. Zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 10:00 w salkach parafialnych. Przypominamy również wszystkim zainteresowanym o sobotnich spotkaniach dla dzieci: 9:00 – ERM, 10:00 –schola dziecięca „Śpiewające Anioły” 11:00 Ministranci.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 rozpoczną się rekolekcje dla Żywego Różańca, które potrwają do wtorku włącznie. Konferencje w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00. Zachęcamy do udziału członków Żywego Różańca oraz wszystkich parafian. Ofiary zbierane ostatniego dnia przeznaczone będą dla księdza rekolekcjonisty.

7. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o  regularnym uczestnictwie w spotkaniach formacyjnych w grupach, Eucharystii i spowiedzi. Zapraszamy obowiązkowo wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę za tydzień na godzinę 18.00.    Po Eucharystii odbędzie się spotkanie organizacyjne dla klas 1 LO, 2 i 3 gimnazjum i 7 Szkół Podstawowych. Na spotkanie zapraszamy także osoby prowadzące poszczególne grupy.

8. Dnia 7 października organizowany jest wyjazd na Czuwanie nocy Fatimskiej do Rokitna – jak zawsze sprzed plebani o godz. 16:30. Zapisy u pani Mirosławy Andrzejkowicz.

9. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z Mszą św. w niedzielę                           8 października o godz. 11:30.

10. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na  potrzeby kościoła i parafii. 12. W środę 27 września o godz. 18:00 w Bibliotece Publicznej w Drezdenku odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i autorem reportażu „Dobranoc Auschwitz” – Maciejem Zdziarskim. Spotkanie poprowadzi ks. Jerzy Hajduga. W sobotę 30 września o godz. 19:00 i 20:00 – Teatr Kotłownia rozpoczyna sezon teatralny premierą sztuki „Dwa tysiące któryś”. Szczegóły na plakatach i w Internecie.  13. W tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: Paweł Jessa, Jerzy Przylepa, Oliwia Kołodziejska, Irena Prywer,   Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek … Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej i błogosławionej niedzieli oraz wielu łask Bożych na nowy tydzień.                                  KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo