O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. 6 czerwca br. w Zakopanem Episkopat Polski ponowił „Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”. Było to nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi na wzór ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał Pius XII w 1942 r. Decyzją episkopatu Akt ten ma zostać ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie.


2. Pielgrzymi z naszej parafii uczestniczą w Uroczystościach Odpustowych w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie z okazji 140 rocznicy objawień Matki Bożej. Msza św. odpustowa – o godz. 11.00 – będzie transmitowana na żywo przez TV TRWAM i TVP Info.
3. 13 września - w środę – po Mszy św. o godz. 18.00 - NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.
14 września - w czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
15 września - w piątek - wspom. Matki Bożej Bolesnej;
16 września – w sobotę – naszą Parafię nawiedzi Figura Matki Bożej Fatimskiej.
Z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich 11 stycznia 2017 r. Ojciec św. Franciszek w Watykanie pobłogosławił sześć figur Niepokalanego Serca Maryi i posłał je na sześć kontynentów. Jubileuszową peregrynację prowadzi Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny promującą ochronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Celem peregrynacji jest przypomnienie światu wezwania Matki Bożej do modlitwy i wynagradzania za grzechy. Papież Franciszek ogłosił łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, która towarzyszy peregrynacji.
Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny jest powstałym w 1990 r. światowym katolickim ruchem rodzinnym mającym swe placówki w 104 krajach, który propaguje nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP oraz praktykę zwaną komunii wynagradzającej jako styl życia. Polega ona na codziennej modlitwie różańcowej, regularnym przystępowaniu do sakramentu pokuty, przyjmowaniu Komunii podczas Mszy św. oraz na codziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Członkowie Przymierza są przekonani, że rodziny, które podejmują te cztery elementy życia chrześcijańskiego, są prowadzone drogą do świętości.
• O godz. 17.45 – z wprowadzenie figury MB Fatimskiej.
• O godz. 18.00 - Msza św. Podczas Komunii ekipa misjonarzy rozdzielać będzie wiernym wizerunki Serc Pana Jezusa i Maryi z tekstem Aktu poświęcenia rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wypełnione formularze będą przekazane Ojcu świętemu Franciszkowi w Rzymie, 27 listopada br., na zakończenie Jubileuszu 100. rocznicy Objawień Fatimskich. Ojciec święty udzieli wtedy swego błogosławieństwa wszystkim, którzy wypełnili formularz na znak zawierzenia swojej rodziny Sercom Jezusa i Maryi.
• Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja połączona z modlitwą różańcową i aktem zawierzenia naszych rodzin Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi a chętni będą mogli przyjąć szkaplerz. Podczas modlitwy różańcowej każdy wierny będzie mógł złożyć własną różę jako swój znak dziękczynienia lub prośby, będzie też okazja do spowiedzi św.
• O godz. 21.00 – APEL MARYJNY i procesja ze świecami wokół kościoła.
• Figura Matki Bożej pozostanie z nami do południa w niedzielę, można jeszcze będzie składać swoje akty zawierzenia do koszyczka przy figurze.
4. 17 września - w niedzielę – przypada rocznica agresji sowieckiej na Polskę. W tym dniu modlić się będziemy za żyjących i zmarłych Sybiraków. Rozpoczynają się też Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa, zbiórka ofiar do puszek na KUL oraz Instytut Filozoficzno -Teologiczny w Zielonej Górze.
5. Serdecznie zachęcamy dzieci oraz parafian do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Moja parafia w obiektywie". (szczegóły konkursu znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem).
6. Pierwsze powakacyjne spotkania dziecięcych grup parafialnych ze względu na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie, odbędą się w SOBOTĘ 16.09.2017: Eucharystyczny Ruch Młodych - godz. 9:00, Schola dziecięca - godz. 10:00, Ministranci – godz.11:00. Zapraszamy też dzieci, które chcą się do nas dołączyć.
7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
8. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Ilonę Piechota. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz wielu łask Bożych na nowy tydzień i opieki Matki Najświętszej.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo