Dnia 4 września – odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Józefa Nojiego w Drezdenku.

Uroczystość poprzedzona została Mszą Świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. bpa Tadeusza Lityńskiego w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku przy współudziale Opata Generalnego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich – Ks. Giuseppe Cipolloni CRL z Rzymu i Ks. Prowincjała Mariana Szczeciny CRL.

W uroczystości wzięli także udział kapłani z dekanatu drezdeneckiego oraz parlamentarzyści województwa lubuskiego, przedstawiciele władz: wojewódzkich na czele z panem Wojewodą Władysławem Dajczakiem; Lubuskim Kurator Oświaty z panią Ewą Rawa; władz powiatowych z panem Starostą Edwardem Tyranowiczem; władz gminnych z panem Burmistrzem Maciejem Pietruszakiem; przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół oraz liczne poczty sztandarowe.

Po zakończonej Mszy św. uczestnicy, przy akompaniamencie drezdeneckiej orkiestry dętej, przeszli do szkoły, gdzie oficjalnie rozpoczęto nowy rok szkolny.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo