3 września 2017 r. - w niedzielę o godz. 11.30 w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku, została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za 700 – lecie fundacji naszego miasta oraz za tegoroczne zbiory.
Przewodniczył jej i Słowo Boże wygłosił - Opat Generalny Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich – Ks. Giuseppe Cipolloni CRL z Rzymu przy współudziale Ks. Prowincjała Mariana Szczeciny CRL.


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych na czele z panem Starostą Edwardem Tyranowiczem; władz gminnych na z panem Burmistrzem Maciejem Pietruszakiem oraz sołtysi wsi położonych w ramach Gminy Drezdenko i rolników ofiarujących tegoroczne dary ziemi.
Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy przemaszerowali na stadion miejski, gdzie Ks. Opat pobłogosławił ziarno siewne, a następnie rozpoczęła się druga - artystyczna część programu.

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo