O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś o godz. 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji Dożynek Gminnych z udziałem Władz Gminnych i Powiatowych, połączona z dziękczynieniem za 700 lat istnienia Drezdenka. Mszy św. przewodniczyć będzie Opat Generalny naszego Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich z Rzymu - Ks. Giuseppe Cipolloni CRL i Ks. Prowincjał Marian Szczecina CRL. Po Mszy św., przemarsz na stadion miejski - gdzie będą miały miejsce dalsze części programu z poświęceniem ziarna siewnego.
2. Jutro 4 września - Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018, która będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku. O godz. 9:45 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie Ks. Bp. Tadeusz Lityński - Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Ks. Biskup poświęci też nowy sztandar SP nr 2 i tornistry pierwszoklasistów oraz tornistry przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas: „Plecak pełen uśmiechów" zorganizowanej przez młodzieżową Caritas w ubiegłą sobotę. Przygotowano 10 w pełni wyposażonych plecaków dla najbiedniejszych dzieci z naszego miasta. UWAGA ! Klasy I ze SP 1 i klasy I i II SP2 zajmują miejsce na dole, natomiast od 3 wzwyż ze SP 1 na górze .


3. Idąc za słowami św. Jana Pawła II że: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi” – organizatorzy „Kawiarenki pod Aniołem” – pragną serdecznie podziękować wszystkim Urzędom, firmom, wolontariuszom, rodzinom oraz osobom indywidualnym zaangażowanym w realizację tak wspaniałego przedsięwzięcia. Nie sposób wymienić długą listę ludzi dobrej woli, którzy włożyli swoją pracę i czas, abyśmy dziś mogli powiedzieć, że zebrano kwotę przewyższającą najśmielsze oczekiwania – 23 574,66 zł oraz 30 euro. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tego dnia byli z nami solidarnie wspierając rodziców małej Hani walcząc o jej zdrowie.
4. W sobotę - 9 września - wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do Gietrzwałdu na Uroczystości 140 rocznicy objawień Matki Bożej. Msza św. przed wyjazdem o godz. 6.30. Jednocześnie informujemy, że w związku z wyjazdem pielgrzymów, Msza św. poranna z godz. 7.00 będzie w tym dniu wyjątkowo odprawiona o godz. 6.30. Prosimy zabrać ze sobą dowody tożsamości.
5. Serdecznie zachęcamy dzieci oraz parafian do uczestnictwa w konkursie fotograficznym "Moja parafia w obiektywie". Szczegóły konkursu znajdują się na plakacie w gablocie przed kościołem.
6. Zapraszamy dzieci na bezpłatne zajęcia sportowe w ramach akcji: "Sport to zdrowie" współfinansowanej z budżetu miasta Drezdenko. Zapisy i szczegóły u ks. Adama oraz na plakatach.
7. Pierwsze powakacyjne spotkania dziecięcych grup parafialnych ze względu na uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie, odbędą się w SOBOTĘ 16.09.2017: Eucharystyczny Ruch Młodych - godz. 9:00, Schola dziecięca - godz. 10:00, Ministranci – godz.11:00. Zapraszamy też dzieci, które chcą się do nas dołączyć.
8. Zapraszamy na środowe adoracje Najśw. Sakramentu na godzinę 19.00 z modlitwą Ewangelią metodą lectio divina. Natomiast Msze święte z modlitwą o uzdrowienie będą odprawiane w naszym kościele w ostatnie piątki miesiąca o godzinie 19.00.
9. Zachęcamy do zapisywania się na adorację w dni powszednie Najśw. Sakramentu.
10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
11. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Bogusława Koniuszy. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej niedzieli, obfitości Bożych łask na nowy tydzień. Wdzięczni za 700 lat istnienia naszego miasta prośmy Pana Boga, by nam błogosławił na kolejne stulecia.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo