O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Pragniemy poinformować, że z dniem 21.08.2017 r. w naszej parafii pracę duszpasterską rozpoczął Ks. Łukasz Murański CRL. Nowemu kapłanowi życzymy wszelkich Bożych łask w nowej parafii oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
W poniedziałek 28 sierpnia w Zakonie Kanoników Regularnych Laterańskich obchodzimy uroczystość św. Augustyna – bpa i dra Kościoła. Święty Augustyn jest Ojcem i Prawodawcą naszego Zakonu.
W piątek 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny.
Akcja „Plecak pełen uśmiechów" organizowana przez Caritas już w pierwszym dniu pozwoliła przygotować 10 w pełni wyposażonych plecaków dla najbiedniejszych dzieci. Dlatego też dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona będzie dla chorej Hani. Za wszelką dobroć składamy serdeczne Bóg zapłać.

Także dziś przez cały dzień odbywać się będzie kwesta do puszek przed kościołem, połączona ze sprzedażą ciast i lemoniady. Po Mszy o 11.30 do godziny 17.00 na skwerze między kościołem a szkołą będzie otwarta „Kawiarenka pod aniołem" z różnymi atrakcjami, z których dochód przeznaczony będzie na Hanię.
Już dziś serdecznie zapraszamy 3 września na dożynki gminne, które odbędą się w ramach obchodów 700 – lecia Drezdenka. Rozpoczęcie uroczystą Mszą św. o godz. 11:30 a następnie przemarsz na stadion miejski gdzie będą miały miejsce dalsze części programu.
W związku z Wojewódzką Inauguracją Roku Szkolnego 2017/2018, która będzie miała miejsce w
Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku dnia 4 września o godz. 9:45, zostaną przeprowadzone próby. Prosimy rodziców klas I o przybycie do szkoły z dziećmi 31 sierpnia 2017 roku o godz. 9:30. mUczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjalnych zobowiązani są do uczestnictwa w próbach 31.08.2017 r. o godz. 10:00. Dla uczniów dojeżdżających z innych miejscowości zostanie zapewniony dowóz. Rok szkolny 2017/2018 dla przedszkolaków oddziału „0" w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku ze względu na Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego rozpocznie się 5 września 2017 roku o godz. 8:00. W uzasadnionych przypadkach można przyprowadzić dziecko już 1 września br. Szkoła zapewnia opiekę bez wyżywienia od godz. 7:00 do 15:00.
W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 8.00. W I piątek miesiąca - Msza św. dla dzieci o godz. 18.00. Przed Mszą św. od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
Dnia 2 września organizowany jest wyjazd na czuwanie fatimskie do Rokitna. Wyjazd o godzinie 16.30 sprzed plebanii. Zapisy u Pani Mirosławy Andrzejkowicz.
Do nabycia są tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny
Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
W ubiegłym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Bogusława Perlikiewicz,
Parafianom i Gościom życzymy miłej z Bogiem przeżytej niedzieli.

Kanonicy Regularni Laterańscy

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo