O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

 

  1. Dziś XVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym Kościoła.
  2. We wtorek - 1 sierpnia - rozpoczynamy tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Przez podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu starajmy się wynagradzać Panu Bogu za grzechy pijaństwa. W tym dniu przypada też 73 rocz. wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.
  3. We wtorek - 1 sierpnia będziemy też gościli w naszej parafii PIELGRZYMÓW ZE SZCZECINA. Przybędą oni do nas ok. godz. 19.00. Prosimy o otwartość serca i domów dla pielgrzymów. Prosimy o wsparcie szczególnie tych pielgrzymów, którzy ewentualnie będą spali na sali gimnastycznej w SP nr 1. Panie Pielęgniarki prosimy o pomoc w zorganizowaniu punktu medycznego przy plebanii.
  4. W piątek – 4 sierpnia - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – proboszcza z Ars; o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int. Polskiego Związku Emerytów i Rencistów oraz poświęcenie sztandaru.
  5. W sobotę – 5 sierpnia – wyjazd o godz. 16.30 na CZUWANIE NOCY FATIMSKIEJ do Rokitna.

 

  1. W przyszłą niedzielę - 6 sierpnia – w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Suma odpustowa o godz. 11.30. Po sumie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy niosących sztandary, feretrony, przedstawicieli grup modlitewnych naszej parafii, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty do włączenia się i upiększenia procesji. Uroczystość odpustową poprzedzi trzydniowe przygotowanie duchowe parafii poprzez modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, sakrament pokuty, adorację Najśw. Sakramentu. Chciejmy skorzystać z daru łaski odpustu, którą daje nam w tym dniu Kościół.

 

PROGRAM PRZYGOTOWAŃ DO ODPUSTU

w czwartek, piątek i sobotę:

- godz. 10.00 - Msza św. i wystawienie Najśw. Sakramentu

- godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

- godz. 18.00 - Msza św.

Zachęcamy wszystkich do chwili osobistej adoracji Najśw. Sakramentu w tych dniach.

 

W CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTĘ – NIE BĘDZIE MSZY ŚW. – GODZ. 7.00.

 

  1. Dziękujemy za modlitwy i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii.
  2. Z naszej rodziny parafialnej w tym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności: + Antoninę Gruszewską i + Annę Wojczewską. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek.

Parafianom i Gościom życzymy z Bogiem przeżytej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo