O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

1. Dziś XII Niedziela zwykła - w liturgii Kościoła.

2. 27 czerwca - we wtorek – wspomnienie NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. O godz. 18.00 – Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego.

3. 29 czerwca - w czwartek –  UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

4. 30 czerwca – w piątek - zakończenie nabożeństwa czerwcowego do Najśw. Serca Pana Jezusa.

O godz. 19.00 odbędzie się 3 koncert w ramach XXII edycji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Serdecznie zapraszamy.

5. 1 lipca - w sobotę – CZUWANIE FATIMSKIE w Rokitnie. Wyjazd sprzed plebanii o godz. 16.30.

6. Rozpoczął się czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku. Pamiętajmy w tym czasie o niedzielnej Eucharystii. Niech rodzice i starsi będą przykładem dla swoich dzieci prawdziwie chrześcijańskiego życia i modlitwy.

7. W okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia - kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i piątki od godz. 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 17.00.

8. Jak co roku organizowana jest pielgrzymka parafialna na UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W GIETRZWAŁDZIE, w dniach 9-10 września. W tym roku przypada 140 rocznica objawień i 50-ta – koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. W tegorocznych uroczystościach weźmie udział Episkopat Polski. Koszt pielgrzymki wynosi 160 zł.  Zapisy w kancelarii parafialnej, zakrystii oraz u p. Teresy Dokurno (przy zapisie należy podać PESEL, adres, nr telefonu).

9. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła i naszej parafii.

10. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: + Wandę Panek, + Jacka Wypychowskiego, Marka Śląskiego, + Marię Koza. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim Parafianom, Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień. Dzieciom i młodzieży życzymy miłego i bezpiecznego odpoczynku wakacyjnego. Niech Bóg obdarzy nas swoją łaską, byśmy wewnętrznie przemienieni przez spotkanie z Nim w Eucharystii, nieśli Go wszystkim, których spotkamy na naszej drodze.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo