O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

 

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ – GŁÓWNEJ PATRONKI naszej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

2. 21 czerwca – w środę – zapraszamy na godz. 19.00 – na ostatnią adorację Najśw. Sakramentu przed wakacjami połączoną z rozważaniem Słowa Bożego - lectio divina.

3. 23 czerwca - w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

4. Również 23 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. dla Gimnazjum i młodzieży ponadgimnazjalnej o godz. 8.00 – w kościele Matki Bożej Różańcowej. Msza św. dla dzieci ze SP nr 1 – o godz. 9.00 – w dużym kościele.

5. 24 czerwca – sobotę – organizowany jest wyjazd na Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego w Zielonej Górze. Zapisy u p. Marioli Różańskiej.

6. 1 lipca w sobotę – CZUWANIE FATIMSKIE w Rokitnie. Wyjazd sprzed plebanii o godz. 16.30.

7. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Bożego Ciała i procesji Eucharystycznej: budującym ołtarze; grupom parafialnym: Żywemu Różańcowi i Apostolatowi Maryjnemu, ministrantom; dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom; Państwu Antczak z firmą, niosącym sztandary i feretrony, młodzieżowej orkiestrze dętej, rzemieślnikom z Cechu Rzemiosł Różnych oraz Panom Strażakom w strojach galowych, Policji, Nadleśnictwu „Karwin” oraz parafianom za przyozdobienie domów i trasy procesji.

8. Dziękujemy również bardzo serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania po raz pierwszy w naszej parafii MARSZU DLA ŻYCIA i rodzinnego pikniku, a więc: Ks. Łukaszowi Matuszczakowi CRL za ogromny trud i determinację w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia, młodzieży ze szkolnego koła CARITAS istniejącego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku. Władzom Powiatowym i Miejskim, instytucjom publicznym, sponsorom – licznym firmom z naszego miasta i nie tylko, osobom prywatnym, które wsparły finansowo to dzieło. Straży Pożarnej, Policji i Służbom Medycznym. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzyli wielobarwny pochód tego dnia, wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się w obchody tego święta w naszej parafii i miasta. Dziękujemy wszystkim, którzy odważnie zamanifestowali tego dnia, że są za ŻYCIEM i RODZINĄ. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to święto jeszcze bardziej nas złączy i będzie nas jeszcze więcej.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła.

10. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: + Katarzynę Ogrodnik. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego i obfitości Bożych łask w rozpoczętym nowym tygodniu. Dzieciom i Młodzieży życzymy

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo