O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

 

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Po wszystkich Mszach św. – wspieramy dziś ofiarami do puszek KUL i IFT w Zielonej Górze. Za wszelkie wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Także dzisiaj w naszej parafii przeżywamy MARSZ DLA ŻYCIA połączony z integracyjnym piknikiem rodzinnym. O godz. 11.30 - Msza św., a następnie przemarsz ulicami miasta do Parku Kultur, gdzie odbędzie się piknik. Przewidziane są różne atrakcje, połączone z konkursami i nagrodami. Zapraszamy całe rodziny – dorosłych, dzieci, młodzież.

3. 15 czerwca - w czwartek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Prosimy Parafian o przyozdobienie okien domów obrazami i symbolami religijnymi na trasie procesji, jak również o przygotowanie ołtarzy, tak jak to było w ubiegłym roku:

 

I: Grupy parafialne – przy kapliczce domu Sióstr Kanoniczek;

II: Panów Strażaków – przy ul. Warszawskiej; 

III: Państwo Antczak z firmą – na rogu ul. Krakowskiej i ul. Szkolnej; 

IV: Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz rodzice dzieci I Komunijnych z ks. Adamem przy kościele. Spotkanie organizacyjne dla osób budujących 4-ty ołtarz we wtorek 13 czerwca o godz. 18:30 w sali na plebanii.

Trasa procesji przebiegać będzie ul. Kościelną, ul. Kościuszki – deptakiem, Starym Rynkiem i powrót ul. Szkolną do kościoła. Prosimy serdecznie, by nie zastawiać trasy procesji pojazdami. W Boże Ciało, nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po sumie o godz. 10.00.  

Do udziału w uroczystej procesji zapraszamy w sposób szczególny: wszystkie dzieci, szczególne te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. w strojach pierwszokomunijnych (dziewczynki z przedszkola i szkoły podstawowej do sypania kwiatów), ministrantów, asystę, niosących sztandary i feretrony, grupy parafialne, wszystkich naszych Parafian. Bardzo prosimy, aby rodzice zatroszczyli się o kwiaty, które będą sypały dzieci w czasie procesji. Udział w procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary.

4. 16 czerwca – w piątek – kolejny koncert – w ramach 22 Edycji Festiwalu Organowego w naszym kościele. Zapraszamy na godz. 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

5. 24 czerwca – sobotę – organizowany jest wyjazd na Diecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu Maryjnego w Zielonej Górze. Zapisy u p. Marioli Różańskiej.

6. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła.

7. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: + Zenonę Konarską, + Włodzimierza Zarzyńskiego, + Karola Świerzyńskiego. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

 

Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo