Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 4.06.2017

1. W liturgii Kościoła przeżywamy dziś UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
Kończy się Okres Wielkanocny i czas spowiedzi św. oraz komunii wielkanocnej. Zgodnie z zapowiedzią dziś po wszystkich Mszach św. – zbiórka ofiar do puszek na Świątynię - Centrum Opatrzności Bożej.
2. Również dziś zapraszamy na godz. 15:00 - wszystkich ministrantów, scholę, Eucharystyczny Ruch Młodych oraz ich rodziców i rodzeństwo na wspólne ognisko, rozgrywki sportowe i mecz pomiędzy ministrancką drużyną piłkarską a dorosłymi.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
5 czerwca – w poniedziałek - Święto NMP Matki Kościoła;


8 czerwca – w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
4. 9 czerwca – w piątek – rozpoczyna się kolejna 22 Edycja Festiwalu Organowego w naszej parafii. Zapraszamy na godz. 19.00. Szczegółowy kalendarz koncertów w gablocie przed kościołem.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zbiórka ofiar do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
6. 11 czerwca – odbędzie się w naszej parafii MARSZ DLA ŻYCIA połączony z integracyjnym piknikiem rodzinnym. O godz. 11.30 - Msza św., a następnie przemarsz ulicami miasta do Parku Kultur, gdzie odbędzie się piknik. Przewidziane są różne atrakcje, połączone z konkursami i nagrodami. Dziś po Mszach św. przed wejściem pod wieżą młodzież rozprowadza przypinki - „stópki” i „jasie” – ofiara dowolna. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pokrycie części kosztów organizacji Marszu i Pikniku.
7. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę na Mazury i do Wilna, która odbędzie się w dniach 22.06 - 25.06. Zapisy i szczegóły u ks. Adama.
8. Pragniemy poinformować, iż z dniem 28 maja 2017 r. nowym wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Drezdenku został ks. Adam Wójcicki CRL. Za dotychczasową posługę na tym stanowisku ks. Jerzemu Hajdudze CRL z serca dziękujemy, zapewniając o pamięci w modlitwie, a nowemu wikaremu, życzymy wszelkich Bożych łask i opieki Matki Bożej.
9. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: + Krystynę Aleksnin, + Janinę Sierzchuła + Kazimierza Suśniło. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …
10. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła.

Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo