O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

 

1. Dziś w liturgii Kościoła przeżywamy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

2. 27 maja – w sobotę – ks. dk. Kamil Obała - w katedrze w Gorzowie - otrzymał z rąk Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego święcenia kapłańskie, a dziś o godz. 11.30 – odprawi swoją Mszę św. Prymicyjną. Ks. Kamilowi życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej w życiu kapłańskim.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w I piątek z komunią św. od godz. 8.00.

4. 3 czerwca - CZUWANIE FATIMSKIE w Rokitnie. Wyjazd o godz. 16.30 sprzed plebanii.

5. 4 czerwca - serdecznie zapraszamy na godz. 15:00 - wszystkich ministrantów, scholę, Eucharystyczny Ruch Młodych oraz ich rodziców i rodzeństwo na wspólne ognisko, rozgrywki sportowe i mecz pomiędzy ministrancką drużyną piłkarską a dorosłymi.

6. W przyszłą niedzielę – 4 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po wszystkich Mszach św. – odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Świątynię - Centrum Opatrzności Bożej.

Tego dnia odprawimy ostatnią przed wakacjami Mszę św. z katechezą o Duchu Świętym i modlitwami o uzdrowienie - o godzinie 18.00.

7. 11 czerwca – odbędzie się w naszej parafii MARSZ DLA ŻYCIA połączony z integracyjnym piknikiem rodzinnym. Wszystkich chętnych do zaangażowania się - w jakikolwiek sposób w to dzieło  - prosimy o kontakt z ks. Łukaszem. Dziś i za tydzień po Mszach św. przed wejściem pod wieżą młodzież rozprowadza przypinki - „stópki” w cenie od 10 zł i „jasie” od 5 zł. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na pokrycie części kosztów organizacji Marszu i Pikniku. 

8. Zachęcamy do zapoznania się po Mszy z wystawą „św. Jan Paweł II a życie”, znajdującą się przy konfesjonałach.

9. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę na Mazury i do Wilna, która odbędzie się w dniach 22.06 - 25.06. Zapisy i szczegóły u ks. Adama.

10. Przyszłoroczna I Komunia Święta odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 11:30.

11. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności: + Stefana Bortnowskiego, + Danutę Czebatul, + Stefana Pawlaczyk. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek …

12. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby parafii i kościoła. 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo