O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

Dziś III Niedziela Wielkanocna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele.
1 maja - w poniedziałek – rozpoczyna się nabożeństwo majowe w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszamy do licznego  udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 17.30.
3 maja - w środę – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Zapraszamy na Mszę św. w int. Ojczyzny i w int. maturzystów o godz. 10.00.
4 maja - we czwartek – wsp. Św. Floriana – patrona strażaków.
5 maja – w piątek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, naszego współbrata, kanonika regularnego. Po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanię ku jego czci oraz uroczyste błogosławieństwo z ucałowaniem relikwii Świętego.


6 maja - w sobotę - CZUWANIE FATIMSKIE w Rokitnie. Wyjazd o godz. 16.30 sprzed plebanii. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.
W przyszłą niedzielę zwaną - DOBREGO PASTERZA – dzień modlitw o powołania i początek Tygodnia Modlitw o powołania. Również młodzież z naszej parafii będzie sprzedawać ciasto, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na organizację Marszu dla życia, który odbędzie się 11 czerwca br.
W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 7.00 – w kościele Matki Bożej Różańcowej.
W tym tygodniu przypada PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA miesiąca. Chorych odwiedzimy z Komunią św. w I piątek od godz. 8.00. Z racji I–go piątku dzieci zapraszamy na Mszę św. i spowiedź o godz. 18.00, a wcześniej na nabożeństwo majowe. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
PRÓBA DZIECI I KOMUNIJNYCH - w poniedziałek – 8 maja:
I grupa – o godz. 17.00, II grupa – o godz. 18.30.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.
 W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Waldemara Borenstein, + Wiesławę Kwiatkowską, + Władysławę Popławską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… .

Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.
KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo