1. Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ofiarami do puszek wspieramy działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro 24 kwietnia - UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA BPA I MĘCZ. –GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

4. We wtorek 25 kwietnia – święto – Św. Marka Ewangelisty,

w sobotę – 29 kwietnia – święto – Św. Katarzyny Sieneńskiej – Patronki Europy

5. W środę – 26 kwietnia – o godz. 18.00 – Msza św. na której ks. bp Paweł Socha udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W czwartek – 27 kwietnia – o godz. 18.00 – Msza św. w int. Apostolatu Maryjnego.

7. W sobotę - 6 maja – organizowany jest wyjazd na CZUWANIE FATIMSKIE do Rokitna. Wyjazd o godz. 16.30 sprzed plebanii. Zapisy u p. Mirosławy Andrzejkowicz.

8. W przyszłą niedzielę (ostatnią miesiąca) o godz. 18.00 – Msza św. z katechezą o Duchu Świętym i modlitwą o uzdrowienie.

9. 3 maja o godz. 10.00 zostanie odprawiona MSZA ŚW. W INT. MATURZYSTÓW. Maturzystów i ich bliskich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Pragniemy poinformować naszych Parafian o powstaniu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku – Szkolnej Grupy Caritas. 19 kwietnia br. odbyło się uroczyste zaprzysiężenie wszystkich wolontariuszy - przy obecności Diecezjalnego Dyrektora Caritas ks. Stanisława Podfigórnego z Zielonej Góry i wręczenie legitymacji. Grupa liczy ok. 90 osób. Należy podkreślić, że inicjatywa stworzenia takiej grupy wyszła od samej młodzieży – chęci niesienia bezinteresownej pomocy biednym i potrzebującym naszego miasta i okolic. Jak zaznaczył ks. Stanisław - jest to druga tak duża grupa wolontariuszy powstała w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Dziękujemy również bardzo gorąco Gimnazjalnemu Kołu Caritas, które działa już od kilku lat, za wszelką pomoc przy parafii jak i włączanie się w różne akcje charytatywne.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

12. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii. 

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Marię Kucal, Jana Kubiak, Lucynę Jesińską. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek… . 

Doświadczając Bożego Miłosierdzia na co dzień, nieśmy to miłosierdzie dla wszystkich, których spotkamy na naszej drodze, a Bóg Miłosierny niech nam błogosławi w rozpoczętym nowym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo