O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

1. Naszym Parafianom i Gościom składamy z głębi serca płynące życzenia radości, pokoju i  ducha chrześcijańskiego optymizmu. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi Wam na każdy dzień, niech zmartwychwstaje w Waszych sercach i przemienia Wasze życie na lepsze. Dziękujemy za życzenia świąteczne przesłane na adres parafii i domu zakonnego Kanoników Regularnych Laterańskich.

2. Dziękujemy za wszelką pamięć, modlitwę i życzliwość oraz tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego: ministrantom i lektorom; Panom Bronisławowi i Arturowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Grupom parafialnym: Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Paradyża, grupie modlitewnej EFFATHA, wspólnocie małżeńskiej „Domowy Kościół”; Panu Organiście, Siostrom Kanoniczkom. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Przedstawicielom władz samorządowych, Cechowi Rzemiosł Różnych, przedstawicielom grup zawodowych i stanowych niosącym krzyż; Strażakom oraz Harcerzom za honorową wartę przy krzyżu i przy Grobie Pańskim. Policjantom za zabezpieczenie trasy procesji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy trwali na Adoracji w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim (szczególnie w godzinach nocnych) – „Bóg zapłać”.

3. Zapraszamy jutro na Rezurekcję na godz. 6.00. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz godz. 7.00.

4. W  Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Taca przeznaczona, zgodnie z wolą ks. Biskupa na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

5. 21 kwietnia - w piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

6. 22 kwietnia - w sobotę o godz. 18.00 – Msza św. w imieninowa Ks. Jerzego Hajdugi – zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

7. 23 kwietnia - w II NIEDZIELĘ WIELKANOCY przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Trwamy w duchowym przygotowaniu do tej Uroczystości odprawiając Nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. Nowenna jest odprawiana przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.45. Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 - w godzinie Miłosierdzia – na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 

8. W Niedzielę Miłosierdzia także - obchodzone jest Międzynarodowe Święto Caritas. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

9. Zapraszamy do nabywania i lektury świątecznych wydań prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. 

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Mieczysława Dorabiała, + Mariana Jaskóła. Wieczny odpoczynek… .

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego świętowania Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nas wszystkich pokojem i nadzieją.

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo