O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

1. Dziś Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Na Mszy św. dla dzieci o godz. 11:30. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm i rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego, rozpoczęcie przed kościołem. O  godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w grze terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Trwa ona 2 godziny i zakończy się wspólnym ogniskiem. Oficjalne rozpoczęcie o godz.15:00 zapisy i start przed plebanią.

2. Spotkanie Domowego Kościoła dziś o 14.30.

3. REKOLEKCJE dla dzieci szkoły podstawowej: od WIELKIEGO PONIEDZIAŁKU – do WIELKIEJ ŚRODY o godz. 10.00, natomiast dla młodzieży ponadgimnazjalnej o godz. 11.00.

4. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna tylko we wtorek.

5. W tym tygodniu w środę nie będzie adoracji o godz.19.00.

6. Zachęcamy do licznego udziału w Triduum Paschalnym. Niech będzie to czas wyrazu naszej wiary i wdzięczności za dar odkupienia jakiego dokonał Jezus Chrystus.

LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU, PIĄTKU I SOBOTY ROZPOCZNIE SIĘ o godz. 18.00. Szczegółowy program Adoracji Najświętszego Sakramentu znajduje się w gablocie.

7. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu szczególnie prosimy o modlitwę za kapłanów. W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. porannej. 

8. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Chrystusa. Jedyny dzień w roku kiedy nie sprawuje się Mszy św., obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy.

9. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00, spowiedź od godz. 9.00 do godz. 12.00. Zapraszamy też do udziału w Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się po zakończonej liturgii ok. godz. 19.30 i przejdzie ulicami naszego miasta (ul. Kościelna, Kościuszki – deptak, Stary Rynek i ul. Szkolną. Prosimy naszych Panów Strażaków i Harcerzy o pomoc w prowadzeniu i utrzymaniu porządku. 

10. WIELKA SOBOTA – Uroczysta Msza św. Wigilii Zmartwychwstania Pańskiego połączona z poświęceniem ognia, paschału oraz wody chrzcielnej. W tym dniu odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Na liturgię przynosimy ze sobą świece z okapnikami.

11. Dyżur w konfesjonale w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do godz. 10.00. Prosimy, aby przychodząc na poświęcenie pokarmów do kościoła nie zapominać o tym, że trwa w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu. 

12. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO zapraszamy Parafian i Gości na Rezurekcję o godz. 6.00. Prosimy o uświetnienie procesji przez niesienie pocztów sztandarowych i feretronów. Wypominki roczne i modlitwa za poleconych zmarłych w Poniedziałek Wielkanocny.

13. Informujemy, że nasz parafianin Ks. Diakon Kamil OBAŁA w dniu 27 maja 2017 przyjmie w katedrze gorzowskiej święcenia prezbiteratu, którego udzieli Ks. Bp Tadeusz Lityński. W int. Ks. Kamila prosimy o modlitwę.

14. Młodzież z gimnazjalnego koła Caritas po każdej Mszy św. rozprowadza dziś przed kościołem paschaliki – świece wielkanocne w cenie 15 zł, a na ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona taca z ofiarami na kwiaty do Bożego Grobu.

15. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii oraz dla O. Pawła rekolekcjonisty.

16. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Stefanię Mikołajczak. Wieczny odpoczynek… . 

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy pogłębienia i umocnienia wiary wypływającego z przeżywania Tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo