O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V Niedziela Wielkiego Postu - 02.04.2017

 1.     Rozpoczęliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi o. Paweł Zybura OP, dominikanin z klasztoru poznańskiego. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy św.; w poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i 18.00. W dni rekolekcyjne: poniedziałek, wtorek, środa - nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Okazja do spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek o godz. 9.30 i 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi św. na ostatnie dni przed Wielkanocą, chciejmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w czasie rekolekcji, zachęćmy także naszych bliskich. NAUKI REKOLEKCYJNE dla młodzieży gimnazjalnej: 3,4,5 kwiecień w kościele MB Różańcowej o godz. 8.30.  REKOLEKCJE dla dzieci ze szkoły podstawowej: od WIELKIEGO PONIEDZIAŁKU – do WIELKIEJ ŚRODY o godz. 10.00, natomiast dla młodzieży ponadgimnazjalnej o godz. 11.00.

2.     Dzisiaj młodzież ze Szkolnego Koła Caritas istniejącego przy szkole ponadgimnazjalnej po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek w ramach jałmużny wielkopostnej na rzecz biednych i potrzebujących. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 3.     Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. dla dzieci o godz. 11:30. Rozpoczęcie przed kościołem. Na tej Mszy św. odbędzie się inscenizacja wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy na osiołku, oraz konkurs palm w kategoriach największej i najpiękniejszej oraz rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego.   Po południu na  godz. 14:30 zapraszamy rodziny, dzieci i młodzież do udziału w grze terenowej pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Zabawa polega na odnajdywaniu ukrytych zagadek, związanych ze świętami Wielkanocnymi, które zlokalizowane będą po całym mieście. Trwa ona 2 godziny i zakończy się wspólnym ogniskiem. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się w dniu zabawy, aby  o godzinie 15:00 oficjalnie rozpocząć grę. Zapisy i start przed plebanią. 

 

4.     7 kwietnia – w piątek - zapraszamy młodzież naszej parafii na „Wieczór świadectwa”, który odbędzie się w kościele o godzinie 19.00. Udział młodzieży z klas 2 i 3 gimnazjum oraz 1 szkoły średniej, przygotowującej się do bierzmowania – obowiązkowy.

 

5.     Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej – w poniedziałek o godzinie 19.00 w kościele.

 

6.     W najbliższą sobotę 8 kwietnia o godz. 16:00, spod plebani wyjazd do Poznania na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i szczegóły u ks. Adam. Bardzo prosimy osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę w czerwcu na Mazury o dokonywanie wpłat zaliczek w wysokości połowy kosztów.

 

7.     W tym tygodniu: I CZWARTEK i PIĄTEK MIESIĄCA.

 

W I CZWARTEK – Grupa Przyjaciół Paradyża zaprasza na wspólną adorację i modlitwę na godz. 17.00 – w int. kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

W I PIĄTEK - odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną - od godz. 8:00 i 15:00. Prosimy o zapisywanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

8.     W przedsionkach kościoła ministranci rozprowadzają czasopisma: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Zachęcamy do nabywania i lektury. W zakrystii są  też paschaliki wielkanocne – w ramach wielkanocnej Akcji Caritas.

9.     Składamy podziękowanie za modlitwę oraz ofiary złożone w  tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

10.    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Władysława Fuczyło. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech czas Rekolekcji Wielkopostnych da nam wszystkim łaskę otwarcia się na Słowo Boże i uzdolni do przemiany życia na lepsze.

 KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

 

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo