O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

1. Zapraszamy na: NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI o godz. 17.00.

DROGA KRZYŻOWA: w piątki - o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich i o godz. 19.00 dla młodzieży.

2. W tym tygodniu przypada I SOBOTA MIESIĄCA. Po Mszy św. o godz. 7.00 – wystawienie Najśw. Sakramentu z litanią do Serca NMP. Również w sobotę 1 kwietnia serdecznie zapraszamy rodziców dzieci śpiewających w scholii na spotkanie o godz. 10:00 w salce parafialnej. 

3. W przyszłą niedzielę - 2 kwietnia, rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które poprowadzi O. Paweł Zybura OP - dominikanin z Poznania. Nauki rekolekcyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę - Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 i o godz. 18.00.

4. Informujemy, że w niedzielę rekolekcyjną, nie będzie spowiedzi w czasie Mszy Świętych. Zechciejmy wsłuchać się w Słowo Boże i pierwszy dzień naszych rekolekcji potraktować, jako swoiste wewnętrzne przygotowanie do dojrzałego i poważnego potraktowania sakramentu pojednania.

5. SPOWIEDŹ ŚW. REKOLEKCYJNA w przyszły poniedziałek i wtorek (3-4 kwiecień) od godz. 9.30 i od godz. 17.30. Posługą w konfesjonałach będą służyć także księża z naszego Dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami.

6. NAUKI REKOLEKCYJNE dla młodzieży gimnazjalnej w 3,4,5 kwiecień w kościele Matki Bożej Różańcowej o godz. 8.30.

7. Również w przyszłą niedzielę 2 kwietnia – na Mszy św. o godz. 11:30 - poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci I komunijnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.

A młodzież ze Szkolnego Koła Caritas istniejącego przy szkole ponadgimnazjalnej organizuje zbiórkę ofiar do puszek w ramach jałmużny wielkopostnej na rzecz biednych i potrzebujących.

8. Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie wielkanocnym. Termin zgłaszania prac upływa w przyszłą niedzielę. W niedzielę palmową odbędzie się konkurs palm. Przygotowane, własnoręcznie zrobione palmy przynosimy na mszę św. o godz. 11:30.

9. W Niedzielę Palmową - o godz. 15:00 - nasza parafia organizuje po raz pierwszy WIELKANOCNĄ GRĘ TERENOWĄ ulicami Drezdenka pt. „W poszukiwaniu Zmartwychwstałego”. Już dzisiaj zachęcamy do udziału całe rodziny, dzieci i młodzież. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.

10. 7 kwietnia – w piątek - zapraszamy młodzież naszej parafii na „Wieczór świadectwa”, który odbędzie się w kościele o godzinie 19.00. Udział młodzieży z klas 2 i 3 gimnazjum oraz 1 szkoły średniej, przygotowującej się do bierzmowania – obowiązkowy.

11. 8 kwietnia - organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i szczegóły u ks. Adam.

12. Dziękujemy Starostwu, Urzędowi Miasta, Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, sponsorom indywidualnym; parafianom, którzy przyjęli pod swój dach gości; parafiankom, które upiekły ciasta -  za wszelką pomoc i zaangażowanie w warsztaty liturgiczno-muzyczne..

13. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Cezarego Małeckiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w rozpoczętym tygodniu i umacnia w postanowieniach wielkopostnych.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo