O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

1. Zapraszamy dzisiaj na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej: w piątki o godz. 16.30 dla dzieci, o godz. 17.30 dla wszystkich i o godz. 19.00 dla młodzieży.

2. 20 marca – w poniedziałek - Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP

3. 25 marca - w sobotę - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 - będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. (Formularze do podjęcia duchowej adopcji można otrzymać w zakrystii).

4. 8 kwietnia - organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u ks. Adam.

5. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie wielkanocnym. Szczegóły na plakatach i w internecie. 

6. Od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 18.00 trwa całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do chwili modlitwy i do zapisywania się na listę adoracji w ciągu tygodnia, wciąż są jeszcze wolne godziny adoracyjne.

7. W przedsionkach kościoła są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W Wielkim Poście polecamy również lekturę nowego wydania zbioru rozważań stacji Drogi Krzyżowej pt. „VIA CRUCIS”. Wśród nich znajdują się również SZPITALNE STACJE napisane przez ks. Jerzego Hajdugę CRL. Książkę można nabyć w księgarni u Sióstr.

8. Do nabycia są paschaliki wielkanocne – w ramach wielkanocnej Akcji Caritas. Symboliczny paschalik obecny w naszym domu ma przypominać o obecności Zmartwychwstałego Chrystusa w codziennym życiu, którego światło oświeca drogę naszego życia i rozprasza ciemności, a także wzywa do pełnienia uczynków miłosierdzia, przez które chrześcijanin staje się światłem prowadzącym innych do Chrystusa. Paschaliki w cenie 15 zł. możemy nabyć w zakrystii. 

9. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na potrzeby kościoła i parafii. 

10. Msza św., rozdanie medalików i spotkanie dla dzieci pierwszo komunijnych w niedzielę 2 kwietnia o godz. 11:30. Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w rozpoczętym tygodniu i umacnia w postanowieniach wielkopostnych.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY  

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo