O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek wspieramy cele misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Jest to pomoc misjonarzom w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej.

Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 17.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu i kazaniem pasyjnym. W piątek DROGA KRZYŻOWA: dla dzieci o godz. 16.35; dla ogółu parafian o godz. 17.30; dla młodzieży o godz. 19.00 (szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania).

W poniedziałek 13 marca przypada 4 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

Organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej, największe plenerowe przedstawienie pasyjne w Europie, które odbędzie się 8 kwietnia, br. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u ks. Adam.

W dniach od 22 do 25 czerwca organizowana jest pielgrzymka: Toruń – Gietrzwałd – Święta Lipka – Ełk – Smolany – Augustów – Studzieniczna – Wilno – Troki - Różanystok – Sokółka – Święta Woda. Szczegóły wyjazdu znajdują się na plakatach w kościele oraz stronie internetowej. Zapisy i wszelkich informacji udziela ks. Adam.   

Dzieci wyjeżdżające na wycieczkę 18 marca do „Chlebowego domu” bardzo prosimy o uzupełnienie danych i dostarczenie zgód od rodziców lub opiekunów. Wyjazd w sobotę o godz. 8:00 sprzed plebanii. 

Zachęcamy wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie na prace związane ze świętami wielkanocnymi: kartki, plakaty, stroiki, pisanki. Technika oraz wykonanie dowolna. Informujemy również, iż w niedziele palmową odbędzie się konkurs palm w kategoriach: najpiękniejsza i największa. Szczegóły na plakatach i w Internecie.  

Do nabycia są tygodniki: Niedziela oraz Gość Niedzielny, a także u Sióstr książki na wielki post. 

Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii i kościoła. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła parafialnego. 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: Irenę Danielik, Jana Nawrot, Natalię Szatanik.

Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo