O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E

1. W środę - 1 marca - rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głowy popiołem na znak pokuty i umartwienia na Mszach św. o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich od 18-60 roku życia. W Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni  modlitwy o ducha pokuty. Taca z tego dnia przeznaczona jest dom księży emerytów.

2. Również w środę popielcową o godz. 17:00 w salkach parafialnych odbędzie się konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny wcześniej przed każdą Mszą św. Jednocześnie informujemy, że istotą I piątku jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i świata, prosimy o korzystanie ze spowiedzi w tygodniu. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00. Kancelaria Parafialna w I piątek będzie nieczynna

4. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dzieci do włączenia się w grupy parafialne. Spotkania odbywają się w soboty, w salkach parafialnych: Eucharystyczny Ruch Młodych o godz. 9:30, Schola Parafialna o godz. 10:00, a Ministranci o godz. 11:00.

5. W sobotę - 18 marca - organizujemy wycieczkę dla dzieci do „Chlebowego domu”. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Adama. 

6. Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 5 marca o godz. 15:00.

7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.35; dla dorosłych o 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na godz. 17.00.

9. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Wielkim  Poście obowiązkowo w trzech  nabożeństwach Drogi Krzyżowej dla młodzieży i w  trzech nabożeństwach Gorzkich żali.

10. Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” organizuje wyjazd do Częstochowy dnia 11 marca na spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne. Informacje i zapisy u Pani Katarzyny Lasota (nr kontaktowy  603329133).

11. Składamy podziękowanie za dar modlitwy i ofiary złożone na potrzeby kościoła i parafii oraz na ogrzewanie.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Krystyna Wojciechowska, + Barbara Dragon, + Janina Patyna, + Cezary Stolarski, + Sylweriusz Matuszczak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …

 

Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli. Niech błogosławieństwo Chrystusa towarzyszy nam przez kolejne dni tygodnia.

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo