O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I 

W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie gromnic. W Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest również Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

W czwartek 2  lutego - o godz. 17.00 - Koło Przyjaciół Paradyża zaprasza do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 

W piątek 3 lutego - wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Po Mszy św. o godz. 18.00 - obrzęd błogosławieństwa świecami św. Błażeja.

W sobotę 4.02 swoje imieniny obchodzi nasz brat zakonny Andrzej Raczko CRL. Msza św. w   intencji solenizanta o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny wcześniej przed każdą Mszą św. Jednocześnie informujemy, że istotą I piątku jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i świata, prosimy o korzystanie ze spowiedzi w tygodniu. Odwiedziny chorych z Komunią św. w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 18:00. Kancelaria Parafialna w I piątek będzie nieczynna

W przyszłą niedzielę - 5 lutego - Msza św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 10.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby hospicjów – przed Światowym Dniem Chorego. Także w najbliższą niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty. Po Mszy św. o godz. 18.00 - poświęcenie soli, chleba i wody na pamiątkę wspomnienia świętej.

W poniedziałek 23 stycznia, zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi domu, za każde życzliwe serce i dobre słowo wypowiedziane w trosce o życie duchowe naszej parafii. Składamy podziękowanie za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby parafii, jak i ofiary składane na fundusz ministrancki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć również świece – gromnice. 

W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: Daniela Perzanowskiego i Józefa Popiołek.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wielu łask i błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

 

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

 

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo