O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2017 składamy naszym Drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom najserdeczniejsze życzenia: Bożego pokoju, błogosławieństwa, obfitości łask i darów Ducha Świętego. Niech Maryja Święta Boża Rodzicielka, którą dziś uroczyście czcimy wyprasza nam świętość życia, prowadzi nas do swojego Syna Jezusa Chrystusa i pomoże nam doświadczać w codziennym życiu miłości miłosiernej Boga Ojca.

1. Dzisiaj obchodzimy 50 Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii i w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość, toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Modlimy się o przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca – o godz. 10.00 – Msza św. w int. Żywego Różańca i Ks. Mieczysława Madeja z okazji imienin. Drogiego Solenizanta otaczamy naszymi modlitwami, życząc zdrowia, pogody ducha, Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zakonnym oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień. Tradycyjnie już, jak każdego roku 1 stycznia nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.

3. W piątek 6 stycznia - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Święto obowiązkowe - Msze św. jak w każdą niedzielę z błogosławieństwem kredy i kadzidła. Na stoliku przy ambonie można nabyć małe zestawy z kredą i kadzidłem – za dowolną ofiarę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne.

4. Serdecznie zapraszamy na organizowany po raz pierwszy w Drezdenku Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w piątek 6 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30 - spod plebani ok. godz. 12:15, wyruszy orszak ulicami naszego miasta. Będziemy wspólnie śpiewać kolędy, wystawione zostaną jasełka, przygotowane przez dzieci z naszej parafii. Uczestnicy orszaku otrzymają śpiewniki i korony. Zachęcamy dzieci i dorosłych do przebrania się za królów. Tego dnia zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Orszaku Trzech Króli, z których dochód przeznaczony jest na organizację orszaków w całej Polsce oraz działalność charytatywną i kulturalną. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Chorych z komunią św. odwiedzimy wyjątkowo w I czwartek od godz. 8.00.

6. W następną niedzielę - 8 stycznia - Święto Chrztu Pańskiego – koniec okresu Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w Polsce kolędy śpiewamy jeszcze do 2 lutego.

7. Koło Przyjaciół Paradyża zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu i wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania – 5 stycznia – na godz. 17.00.

8. Z racji wizyty duszpasterskiej zawieszamy środowe adoracje Najśw. Sakramentu na czas trwania kolędy w naszej parafii.

9. W niedzielę 15 stycznia zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek który odbędzie się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Drezdenku o godz. 12:30. Wstęp wolny.

10. Ks. Jerzy zaprasza do Teatru Kotłownia na spektakl w piątek 6 stycznia o godz. 19.00 i 20.30. Szczegóły na plakatach i w internecie.

11. W sklepie u sióstr są do nabycia: zestawy kolędowe, kalendarze na 2017 r., Ewangelia 2017 z rozważaniami na każdy dzień oraz prasa katolicka.

12. Na czas trwania kolędy prosimy o korzystanie ze spowiedzi św. na Mszy św. o godz. 7.00 i w niedzielę. Prosimy także o korzystanie z kancelarii parafialnej przed południem.

13. Dziękujemy za modlitwę i ofiary (również przy okazji wizyty kolędowej) składane na potrzeby naszego kościoła i parafii.

14. PLAN KOLĘDY: 2 STYCZNIA PONIEDZIAŁEK Towarowa, Pogodna, Kolejowa, Słoneczna, Moniuszki, Willowa, Cicha od godz. 15.30 3 STYCZNIA WTOREK Sienkiewicza, Słowackiego, Szpitalna od godz. 15.30 4 STYCZNIA ŚRODA Aleja Piastów od godz. 15.30 5 STYCZNIA CZWARTEK Plac Wolności, Zamkowa, Plac Wileński, Chrobrego od godz. 15.30 6 STYCZNIA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO nie ma kolędy 7 STYCZNIA SOBOTA Poniatowskiego, Nowogrodzka od godz. 10.00 15.

W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: + Annę Nowak. Wieczny odpoczynek… Wszystkim uczestnikom Ofiary Eucharystycznej życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo