1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne na 2020 rok. Ofiary będą przeznaczone na działalność misyjną zgromadzenia.
2. Decyzją Biskupa dzisiaj pod kościołem zbieramy ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi
w potrzebie.

3. Jutro przeżywamy – 11 listopada – Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyny będzie sprawowana o godz. 16.00. Po niej odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami naszego miasta na Plac Wileński, w ktrym wezmą udział mieszkańcy Drezdenka, władze miasta, poczty sztandarowe, orkiestra, harcerze. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed Kościołem.
4. Br. Andrzej roznosi w naszej parafii pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pragniemy poinformować, że nikt inny nie jest upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków. Za wszelkie ofiary składane przy tej okazji serdecznie dziękujemy.
5. Przez cały listopad, w dni powszednie, o godz. 17.30 modlimy się za zmarłych poleconych w wypominkach miesięcznych.
6. 16 listopada organizowana jest wyjazd do Katedry Częstochowskiej na Mszę św., połączoną z modlitwą o uzdrowienie. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.
7. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
8. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 15.00 do 18.00. Natomiast w środy, po wieczornej Mszy św., zapraszamy na spotkania wspólnoty Effatha.
9. W środę 13 listopada święto pierwszych Męczenników Polski – patronów naszej diecezji.
10. Poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych za tydzień 17 listopada na Mszy św. o godz. 11.30. Po Mszy spotkanie z rodzicami.
11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Zofię Szynal i Lidię Piechotę. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
12. Parafianom i Gościom życzymy spokojnej, z Bogiem przeżytej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

1. Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę na naszym cmentarzu. Dziękujemy policji, PGKiM, harcerzom i wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość Wszystkich Świętych. Serdeczne Bóg zapłać składamy ofiarodawcom i wykonawcom nowego Krzyża na cmentarzu komunalnym
w Drezdenku.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła

2. Dzisiaj, w niedzielę 27 października w naszej parafii odbędzie się MARSZ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie na Placu Kościelnym o godz. 15:00. Zachęcamy wszystkich do przebierania się za postacie świętych.

 

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną. Taca przeznaczona jest na działalność misyjną kościoła.
2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy wiernych do duchowego przygotowania się do tego święta. Przypominamy o spowiedzi. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych
i o uporządkowaniu ich grobów.

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019
1. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek wspieramy Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Jest to pomoc misjonarzom i misjonarkom w ich posłudze ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej.
2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów w kancelarii parafialnej.
3. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca.
4. 13 kwietnia- organizowany jest wyjazd do Poznania na Misterium Męki Pańskiej. Koszt wyjazdu 40 zł., zapisy w zakrystii i u ks. Adama.
5. GORZKIE ŻALE w niedzielę o godz. 17.00.
6. DROGA KRZYŻOWA w piątek: dla dzieci o godz. 16.30; dla ogółu parafian o godz. 17.30.
7. W przyszłą niedzielę po mszach św. odbędzie się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci z naszych grup parafialnych, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup nowych stroi dla naszej dziecięcej scholi parafialnej Śpiewające Anioły.
8. Serdecznie zachęcamy do udziału w Wielkanocnym konkursie na stroik lub koszyczek wielkanocny. Pracę można przynosić do 7 kwietnia do zakrystii lub ks. Adama. Szczegóły na plakatach.
9. Informujemy, że KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej parafii odbędzie się w dniach od 5 kwietnia do 7 kwietnia włącznie. Rozpoczęcie w piątek 5 kwietnia o godz. 19.00 w kościele. Koszt 50 zł od osoby, zapisy przed rozpoczęciem. Więcej informacji u ks. Adama.
10. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli, w której znajdziemy artykuł o naszej dziecięcej scholi parafialnej.
12. Serdecznie gratulujemy naszym ministrantom wygrania turnieju piłkarskiego w drugim etapie rozgrywek, który odbył się w zeszłą w sobotę w Strzelcach Krajeńskich. Życzymy dalszych sukcesów.
13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności: + Janina Woźnica, Maria Barankiewicz, Zbigniew Cieślewicz. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …
14. Parafianom i Gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego w rozpoczętym tygodniu.

KANONICY REGULARNI LATERAŃSCY

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

 

1.      Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za każde otwarte drzwi domu, za każde życzliwe serce i dobre słowo wypowiedziane w trosce o życie duchowe naszej parafii. Składamy podziękowanie za ofiary składane przy tej okazji na potrzeby parafii, jak i ofiary składane na fundusz ministrancki.

 

2.      W piątek 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

 

3.      Pragniemy poinformować, że z końcem stycznia bieżącego roku siostry kanoniczki kończą posługę w naszej parafii. Związane jest to z przepisami wprowadzonymi przez Stolicę Apostolską, które nakazują, aby we wspólnocie klauzurowej było przynajmniej 6 sióstr. Prosimy o modlitwę w intencji powołań do wspólnoty kanoniczej.

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

1.  Dzisiaj w liturgii Kościoła Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego – koniec okresu Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w Polsce kolędy śpiewamy jeszcze do 2 lutego.

2. KOLĘDA W TYM TYGODNIU:

3. Serdecznie dziękujemy za udział i wspólne kolędowanie podczas Orszaku Trzech Króli. Dziejemy również wszystkim, którzy przygotowali to wydarzenie w naszej parafii.

Podkategorie

Dane teleadresowe

Telephone: 95 762 05 15
Email: parafiadrezdenko@gmail.com

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
P.W. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

PL. KOŚCIELNY 2,
66-530 DREZDENKO

nr konta: 67 1020 2892 0000 5202 0522 5414

logo