W piątek, 6 stycznia w Drezdenku po raz pierwszy odbył się Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez parafię Przemienia Pańskiego w Drezdenku, Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich we współpracy z Urzędem Miejskim w Drezdenku.

Orszak Trzech Króli, jest przedstawieniem jasełek wystawianych w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w całej Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Dzień Objawienia Pańskiego, Święto Epifanii, potocznie nazywane w Polsce Świętem Trzech Króli, stanowi ważny punkt w kalendarzu liturgicznym – należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół (III wiek w Kościele Wschodnim oraz IV wiek w Kościele Zachodnim). Święto zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia. Wspominane jest wówczas wydarzenie opisane w Ewangelii Mateusza, w którym Mędrcy ze Wschodu nazywani również Królami lub Magami (w VIII wieku nadano im imiona Kacper, Melchior i Baltazar), wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi. Prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło.

Po ponad pięćdziesięciu latach przerwy, od 2011 roku jest to w Polsce znowu dzień wolny od pracy, podobnie jak i w wielu innych krajach, np. we Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Finlandii, Austrii czy Szwajcarii. W naszym mieście orszak rozpoczął się o godz. 12:15 na placu Kościelnym. Barwnie ubrane dzieci w różnokolorowe stroje i peleryny symbolizowały kontynenty, z których pochodzili mędrcy. Nie mogło oczywiście zabraknąć, jak podaje tradycja, trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ubrani w piękne, kolorowe szaty wprowadzili zebranych mieszkańców w klimat tamtych czasów. Następnie przewodniczyli orszakowi, jadąc dorożką. Za nią szły dzieci w kolorowych płaszczach, niosące flagi i gwiazdy betlejemskie. Dalej podążały setki mieszkańców Drezdenka i przybyli goście. Wszyscy radośnie i wspólnotowo śpiewali kolędy idąc ulicami naszego miasta. Finałem spotkania był występ jasełkowy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Drezdenka, z klas: III e i III f. Orszak był niezwykłym spotkaniem pokoleniowym i wspólnotowym, gromadzącym zarówno dzieci, młodzież, dorosłych jak i osoby starsze na śpiewaniu kolęd.